מדרסים לשחקני כדורעף – חשיבות התאמה אישית

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

מדרסים לשחקני כדורסל

משחק הכדורעף תופס תאוצה ופופולאריות בישראל בשנים האחרונות. ישראלים רבים מדווחים על התמכרות אמיתית ועל שעות ארוכות של משחק תוך כדי אובדן של תחושת הזמן.

כדורעף הוא אכן משחק מהנה, אך במשחק זה טמונות בעיות אורטופדיות לעיתים ואם אתם נמנים עם אלו שמחשקים הרבה כדורעף, כדאי לכם לקרוא את זה.

כל ענף והפציעות שלו

אין ספק שהעיסוק בפעילות גופנית מכל סוג שהוא מועיל לבריאות, למצב הרוח ולהארכת תוחלת החיים. עם זאת, לכל ענף ספורט קיימות פציעות אופייניות בהתאם לסוג העומסים המופעלים על הגוף במהלך הפעילות. כך למשל שחקני טניס שצריכים לשנות את כיוון הריצה שלהם במהירות ולבלום את תנועתם בפתאומיות נוטים לסבול מנקעים ומשחיקה של רצועות הקרסול והדבר נכון גם עבור שחקני כדורגל.ספורט

בכל הקשור לכדורעף, הרי שהקפיצות הגבוהות והניתורים הרבים במהלך המשחק לא רק מגבירים את הסיכוי לנחיתה לא מוצלחת אלא גורמים לנזק מצטבר ברצועות, ברקמות החיבור ובמפרקי הרגליים באופן כללי. כדי למנוע פציעות כתוצאה מטראומה או כתוצאה ממיקרו טראומה מצטברת, חשוב מאוד לדאוג להתאמת מדרסים באופן אישי.

מדרסים אורתופדיים יכולים להשפיע על המנח של הרגל כך שהיא תאחז בנעל באופן מוצלח יותר, לשכך את הזעזועים הרבים שרגליהם של שחקני הכדורעף צריכות לעמוד בהם במהלך המשחק ובאופן כללי להפחית את התדירות של הפציעות ואת העוצמה שלהן.

טיפול בעזרת מדרסים בבעיות קיימות

כל בעיה אורתופדית שהיא נוטה להחמיר כל עוד לא מתייחסים אליה ולא מטפלים בה. עובדה זו נכונה במיוחד עבור אנשים שלא רק שלא מטפלים בעצמם, אלא מוסיפים חטא על פשע ועוסקים בפעילות גופנית אינטנסיבית לא מותאמת. לרוע המזל, חלק ניכר מהבעיות האורתופדיות הן בעיות שקטות, כלומר בעיות שלא באות לידי ביטוי באופן קליני בחיי היומיום השגרתיים.

כך למשל כף רגל שטוחה לא תמיד מתבטאת סימפטומטית בחיים השגרתיים אלא רק במצבים שבהם מופעל עומס על כפות הרגליים כמו למשל במשחק כדורעף. על מנת לברר האם אתם סובלים מבעיות בכפות הרגליים, מומלץ לגשת לבדיקה אצל אורתופד תוך מתן עדיפות לאורתופד שעבר התמחות בכפות הרגליים.

בעזרת התאמה של מדרסים אורתופדיים ניתן לשנות את המנח הבעייתי של כף הרגל, לתמוך במבנים חלשים ולהביא להפחתה בסיכוי להחמרת המצב הקיים.

יתרונות התאמת מדרסים אורתופדיים לשחקני כדורעף

קצרה היריעה מלהכיל את כל היתרונות הרבים והמגוונים שיש למדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית עבור שחקני כדורעף. לפיכך החלטנו לחלוק עמכם רק את החשובים שבהם על קצה המזלג להלן:

  • שיפור של מנח כף הרגל למניעה של שחיקת אזור אחד בכף הרגל באופן מוגזם וחלוקה נכונה של המשקל על פני כל כף הרגל.
  • שיפור האחיזה של הרגל בנעל להפחתת תזוזות מיותרות של הרגל בנעל, למניעת שפשופים בעור ונקעים בקרסול.
  • שיפור ביכולת בלימת הזעזועים להפחתת העומס על הברכיים ועמוד השדרה במהלך הנחיתה.
  • תמיכה במבני הרגל הבעייתיים בשחקנים הסובלים ממגוון רחב של בעיות אורתופדיות.כדור עף
  • מדרסים אורתופדיים מאפשרים לשחקנים ליהנות מביטחון גבוה יותר בתנועה.
  • שיפור מערך היציבה של הגוף בזמן המשחק ובעקבות כך שיפור בהישגים.
  • הפחתת תדירות, שכיחות ועוצמת הפציעות באופן כללי ובעקבות כך קיצור זמני ההתאוששות בעקבות פציעות.
  • אימון כדורעף עם מדרסים אורתופדיים מותאמים אישית מצריך השקעה אנרגטית נמוכה יותר כיוון שאין זליגות אנרגיה מיותרות בכף הרגל בזמן הניתור מן הקרקע.
Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!