ההבחנה בין מדרסים ורפידות

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!
אז מה ההבדל בין רפידות למדרסים?

מדרסים ורפידות הם מוצרים אורתופדיים שמוכנסים לנעל, המיועדים למלא מגוון רחב של תפקידים. במאמר שלפניכם נדון בתפקידים המרכזיים של רפידות ומדרסים וכן נתון בהבדלים בין שני סוגי המוצרים.

באופן כללי ניתן לכתוב כי רפידות הן מוצרים המיוצרים באופן תעשייתי לפי מידות הנעליים ואילו מדרסים הם מוצרים המיוצרים תוך התאמה אישית למבנה האנטומי של המטופל ולבעיה ממנה הוא סובל. עם זאת, ישנם גם מדרסים המיוצרים באופן המוני ללא התאמה אישית.

מדרסים שאינם מותאמים אישית לא יבטיחו טיפול מלא בבעיה והיא עלולה אפילו להחמיר, אז בעת רכישת מדרסים ללא התאמה של אורטופד מומחה קחו עובדה זו לתשומת לבכם.

בלימת זעזועים משופרת

אחד מהתפקידים המרכזיים של הרפידות והמדרסים הוא לשפר את יכולת בלימת הזעזועים. בכל פעם שכף הרגל באה במגע עם הקרקע היא נאלצת לעמוד בעומסים כבדים שיכולים להיות גבוהים יותר ממשקל הגוף כולו. העומסים שמופעלים על כפות הרגליים מקושרים למגוון רחב ביותר של בעיות אורתופדיות שיכולות להתעורר לא רק בכפות הרגליים אלא באזורים אחרים בגוף.נעליים

במקרים מסוימים העומסים יכולים להוביל למשל לבעיות גב לרבות פריצת דיסק, בלט דיסק או כאבי גב כרוניים ובמקרים אחרים הזעזועים שסופגות כפות הרגליים יכולים לבוא לידי ביטוי בבעיות ברכיים שונות. על ידי שימוש במדרסים או רפידות ניתן לשכך את עוצמת המכה שסופגות כפות הרגליים בזמן המפגש עם הקרקע, לשכך את הבלימה ולבלום את הזעזועים וכך להפחית את הסיכוי לפציעות.

שיפור האחיזה של הרגל בנעל

הן רפידות והן מדרסים משפרים את האחיזה של הרגל בנעל. באופן כזה התזוזה של הרגל בנעל מופחתת ובעקבות כך נמנע השפשוף של העור והסיכוי לגלישה של הרגל בנעל.

השיפור ביכולת האחיזה של הרגל בנעל מוביל להפחתת הסיכון לפציעות ולנקעים בקרסול בעיקר בקרב אנשים שעוסקים בספורט אך באופן עקרוני כל אדם יכול להפיק תועלת משיפור האחיזה של הרגל בנעל.

שינוי במנח של כף הרגל

המנח של כף הרגל הוא פונקציה של המבנה האנטומי שלה. מנח לא איכותי יכול להוביל לכך שאחד מהאזורים בכף הרגל ייאלץ לשאת ברוב העומס בזמן הדריכה וכתוצאה מכך אזור זה יכול לסבול משחיקה מואצת, דלקות וכאבים.

השימוש ברפידות ובמדרסים יכול לשנות את המנח של כף הרגל ולתרום לחלוקה טובה יותר של משקל הגוף. ברוב המקרים על מנת לשנות את המנח של כף הרגל נעשה שימוש במדרסים ולא ברפידות וזאת משום שרק מדרסים אורתופדיים מתייחסים למבנה הספציפי של כף הרגל.

פיצוי על פגמים בכפות הרגליים

ישנו מגוון רחב ביותר של פגמים שיכולים להופיע בכפות הרגליים. בין היתר מדובר על קריסה של הקשת האורכית, בליטות גרמיות באזורים שונים, רצועות רפויות בקרסול ועוד.

באמצעות התאמה של מדרסים לבעיה הספציפית ממנה סובל המטופל ניתן להתגבר על מגוון של בעיות אורתופדיות ולמזער את הסיכון להחמרת הבעיות ולהתפתחות של בעיות נוספות.

השוואה בין רפידות למדרסים

שימושים

השימוש ברפידות נועד בעיקר כדי לספק לרגל תמיכה טובה יותר ואחיזה טובה יותר בנעל וכן כדי לשפר את יכולת בלימת הזעזועים. השימוש במדרסים לעומת זאת נרחב יותר שכן בעזרת מדרסים ניתן לטפל בבעיות ספציפיות בכפות הרגליים בהתאמה אישית.

טכניקות הייצור

רפידות נהוג לייצר במפעלים באופן תעשייתי והמוני. מדרסים אורתופדיים לעומת זאת נהוג לייצר במגוון של טכניקות שהמשותף להן הוא שבכל תהליך מיוצר זוג מדרסים אחד. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שיש להתאים את המדרסים באופן ספציפי למבנה האנטומי של כף הרגל של המשתמש.

עלות – העלות של מדרסים גבוהה יותר מהעלות של רפידות באופן גורף כיוון שהמדרסים מיוצרים מחומרים איכותיים יותר ודורשים התאמה אישית.

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!