מדרסים לסובלים מ-ITB

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

23663352_xl מדרסים מותאמים מסוגים שונים נועדו לסייע במניעה של בעיות בריאותיות בקרב אנשים הסובלים מגורמי סיכון וכן בהפחתת כאבים לסובלים ממחלה מסוימת, דלקת וכדומה. יש בכך כדי לסייע גם לתהליכי ריפוי טבעיים או כסיוע לתהליך ריפוי המשולב עם תרופות, ניתוח או פיזיותרפיה.

בין היתר, מדרסים יכולים לסייע לאנשים הסובלים מכאבים ומנזקים שאובחנו כתסמונת הידועה ברפואה בשם ITB. באופן טבעי, את המדרסים הללו עדיף לרכוש במקום מוכר בעל תו איכות, עם עדיפות מיוחדת להתאמת מדרסים לפי מידה ובהתאם להמלצות הרפואיות.

מהי תסמונת ITB

תסמונת ITB (ובשמה הרפואי המלא – Iliotibial band syndrome) מוכרת על ידי חלק מהסובלים מהבעיה בעלת השם הכללי "כאבי ברכיים". אכן, לתסמונת זו יש קשר הדוק עם כאבי ברכיים וכמו סוגים אחרים של כאבים באזור זה ניתן להקל על הבעיה באמצעות שימוש במדרסים מותאמים, אולם זוהי רק חלק מהתמונה הכוללת.

מרבית הסובלים מתסמונת ITB הינם אנשים שעוסקים בפעילות גופנית מאומצת. אחוז ניכר מהמאובחנים הינם רצים למרחקים ארוכים וכן רוכבי אופניים. משתתפי טריאתלון, רצי מרתון, רוכבים מקצועיים אך גם ספורטאים חובבנים שמעלים את רף המאמץ עשויים לפתח את הסימפטומים של התסמונת. יש לציין שבחלק מהמקרים מדובר באנשים שאינם פעילים גופנית, אך בעלי נטייה מוקדמת לפתח את התסמונת.

במקרה של ITB נוצרת הבעיה מחיכוך רב ותנועת הברכיים המתמשכת בזמן הפעילות הספורטיבית. בעיה זו נוטה להחמיר כאשר יש נטייה מוקדמת לפתח את הסימפטום. גורמים נוספים לכך יכולים להיות אי הקפדה על מנוחה מספקת בין אימון לאימון וריצה לא מפוקחת ומבוקרת המבוצעת בצורה שגויה. הכאב נוצר בין השאר בשל חיכוך בין עצם השוק עם אזור הגיד.

למנוע פציעה כרונית

מומחים מספרים שההמלצה להשתמש במדרסים מותאמים עבור הסובלים מ- ITB לא נובעת אך ורק מתוך רצון להקל על הכאב. אמנם ההקלה בכאבים היא בהחלט תוצאה מבורכת אבל המשמעות החשובה לא פחות, היא למנוע מהתסמונת לעבור ממצב חולף לכדי פציעה כרונית.

משום כך, מי שסובל בכאבים באזור הברכיים, גם אם הם קלים וגם אם נראה שהם יעברו מעצמם וללא טיפול, מומלץ לאבחן בהקדם את הגורמים והסיבות. במידה ומדובר אכן בתסמונת האמורה במצבה הקל יחסית, שימוש במדרסים מותאמים עשוי לסייע בריפוי ולמנוע החרפה וסבל חוזר ונשנה, סבל טורדני שקשה למצוא לו מזור.

שיפור תנועה ומניעת עומס

מדרסים לסובלים מתסמונת ITB מועילים מאוד בשל כמה סיבות:

שיפור איכות התנועה – היות וחלק מהבעיה נובע מביצוע תנועת כיפוף הברכיים בצורה לא מדויקת ולא נכונה, מדרס מותאם אישית מהווה פתרון (חלקי לפחות). מדרס מותאם מאלץ את הגוף לתקן תנועות לא נכונות ובכך – נמנע חיכוך מוגבר באזור הברכיים.

הפחתת עומס – מדרסים מסוימים גם מסייעים להפחית עומסים מהמפרקים בכלל, כך שיש בכך הקלה למצבי כאב ודלקת.

בלימת זעזועים – בזכות היכולת של המדרסים להפחית זעזועים ובזכות היכולת שלהם להתגבר על מבנים אנטומיים מסוימים (לרבות רגל שטוחה – פלטפוס או קשת גבוהה), יש להם כמובן תרומה גם למניעת או הקטנת כאבים בעקב שנוצרים בשל ITB.

התאמה מקצועית

חשוב לשים לב שקיימים מדרסים רבים ולא כולם באותה רמה. לצד מדרסים שנהוג להתאים לכל מטופל לפי מידה, מבנה כף הרגל, אופי רמת הפעילות וסוגי הפציעות יש גם מדרסים יותר זולים אך הרבה פחות טובים. אלה הם מדרסים שמיוצרים באופן אחיד, ללא התאמה אישית.ברך

יש לציין שגם המכונים השונים שבהם מבצעים התאמה של מדרסים אינם בהכרח בעלי רמה מקצועית זהה. לסובלים מ- ITB כדאי להעדיף לרכוש מדרס במכון שמכיר את סוג הבעיה ושסיפק פתרון ראוי גם ללקוחות נוספים שסובלים מאותה הבעיה ומאותם הכאבים.

אולי יעניין אותך גם:

באיזו תדירות יש להחליף מדרסים?

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!