סוגי מדרסים הקיימים היום בשוק – מה הכי מתאים לי?

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 053-3561487

סוגי מדרסים

בשנים האחרונות תעשיית המדרסים התפתחה באופן יוצא דופן. הסיבה לכך נעוצה מצד אחד בביקוש הגבוה למדרסים שמקורו בעליית המודעות בנוגע לתועלות הבריאותיות של המדרסים ומצד שני בשיפור טכניקות הייצור הקיימות ובפיתוח של טכניקות ייצור חדישות. מאמר זה מפרט את סוגי המדרסים הניתנים לרכישה כיום.

מדרסים גנריים או רפידות

הסוג הפשוט ביותר של המדרסים שנקרא גם רפידות מיוצר באופן המוני ותעשייתי לפי מידות הנעליים ולא באופן מותאם אישית. רפידות אלו מיועדות לשפר את האחיזה של הרגל בנעל במקרים בהם המידה לא מתאימה (רגל קטנה מדי או נעל רחבה מדי).

כמו כן ישנו מגוון רחב של רפידות שמטרתן לשפר את יכולת בלימת הזעזועים של הנעל. מדרסים אלו ניתנים לרכישה ברוב חנויות הנעליים אך לרוב אינם מתאימים לטיפול בבעיות אורתופדיות של כף הרגל.

מדרסים להגבהה

מדרסי גובה הנקראים גם רפידות גובה מתאימים עבור אנשים שמעוניינים בתוספת גובה של בין שניים לשישה סנטימטרים. המדרסים מוכנסים לנעליים כמו כל המדרסים באשר הם ומאפשרים ליצור אשליית גובה.

כמו כן מדרסים אלו מתאימים עבור אנשים בעלי רגליים באורכים לא שווים. למעט מקרים אלו, המדרסים לא מיועדים לטפל בבעיות אורתופדיות.

מדרסים למניעת הזעה

מדרסים מיוחדים המיוצרים מחומרים המאפשרים לכף הרגל לנשום וכך מפחיתים את כמות החום בנעל. מדרסים אלו מיועדים במיוחד עבור אנשים הסובלים מהזעה מוגברת בכפות הרגליים ועבור אנשים שסובלים ממחלת הסוכרת בעקבותיה נפגעו מנגנוני ההזעה בכפות הרגליים שלהם.כף רגל

מדרסים רבים מסוג זה מיוצרים משעם או חומרים טבעיים אחרים כיוון שחומרים פלסטיים או סינתטיים לא סופגים זיעה.

מדרסים לבלימת זעזועים

מדרסים שמטרתם המרכזית והיחידה למעשה היא בלימת זעזועים. מדרסים אלו לא באים לטפל בבעיות אורתופדיות ספציפיות בדרך כלל ולכן לא תמיד הם מותאמים לכף הרגל של המטופל באופן אישי. המדרסים בקטגוריה זו מיוצרים בדרך כלל מחומרים מיוחדים כמו למשל Poron, גומי אלסטי או מגוון של חומרים בעלי יכולת ספיגת זעזועים משופרת.

השימוש במדרסים אלו מומלץ בעיקר עבור ספורטאים חובבים שעוסקים בסוגי ספורט שונים שכרוכים בקפיצות וניתורים. על ידי שיפור ביכולת בלימת הזעזועים ניתן להפחית את הסיכון לכאבי גב ובעיות שונות בכף הרגל.

מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית

בקטגוריה זו ניתן למצוא מדרסים פרא-רפואיים המיוצרים לפי התאמה לכל מטופל ומטופל באופן אישי. מדרסים אלו באים לטפל במגוון רחב ביותר של בעיות בריאותיות כמו למשל דורבן, הלוקס ולגוס, פלטפוס או דלקות. המדרסים האורתופדיים משנים את המנח של כף הרגל על משטח הדריכה וכך מביאים לחלוקה שונה של עומס הגוף המופעל על כף הרגל בזמן ההליכה, הקפיצה, הריצה, העלייה במדרגות ועוד.

במקרים רבים מדרסים אלו מהווים חלק בלתי נפרד מהמערך הטיפולי לצד טיפולי הפיזיותרפיה, הקומפרסים, המשטר התרופתי ועוד.

חלוקה לפי שיטת ייצור

עד כה עסקנו בסוגים השונים של המדרסים כשכל סוג מתאים עבור ייעוד אחר. עם זאת, ניתן לסווג את המדרסים גם לפי טכניקות הייצור. להלן חלק מהטכניקות הקיימות:

יציקת גבס – בשיטה זו מכינים יציקת גבס של כף הרגל על ידי הנחת רצועות גבס על כף רגלו של המטופל.

משטח דריכה – טכניקה מיוחדת שבה המטופל עומד על משטח המצויד בחיישנים המחוברים למערכת ממוחשבת המתאימה את המדרס לפי המבנה האנטומי שלו באופן אישי.

מדרסי biothotic – מדרסים שמיוצרים בטכניקה מהפכנית שבה המטופל נועל את נעליו כשהמדרס מתעצב לפי מבנה כף הרגל שלו תוך כדי הליכה ומתגבש תוך ארבע דקות לצורתו הסופית.

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!

או חייגו 053-3561487

053-3561487
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!