האם מחשב יכול להתאים עבורנו מדרסים?

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

מדרסים הם פתרון מתבקש בשורה ארוכה של בעיות אורתופדיות. בין היתר, המדרסים עשויים להפחית עומסים ולחצים מכפותהאם מחשב יכול להתאים עבורנו מדרסים? הרגליים, להקל על כאבים כרוניים באזורים שונים בגוף, לשפר את היציבה, להקטין את הסיכויים לפציעות ועוד. כל היתרונות האלה יכולים להפוך להיות מוחשיים הרבה יותר כאשר מתאימים באופן מלא את המדרס לכף הרגל, כאשר האלטרנטיבה – מדרס שאינו מותאם לרגל או לבעיה שסובלים ממנה – עלול לחולל הרבה יותר נזק מתועלת.

השאלה שצריכה להישאל היא כיצד בדיוק משיגים את ההתאמה הנדרשת? הטכנולוגיה בהחלט יכולה להיכנס לתחום, כפי שמוכיח אחד הפיתוחים החשובים ביותר בתחום. במאמר הבא נציג בפניכם את כל מה שחשוב לדעת על התאמת מדרסים באמצעות סריקה ממוחשבת.

העידן הטכנולוגי לא פסח על עולם המדרסים

הטכנולוגיה המדוברת מבוססת על מערכת סריקה חדישה של כפות הרגליים, שהיא למרבה הגוואה פרי פיתוח ישראלי. המערכת מכילה חיישנים ברומטרים, שבוחנים את הלחץ הסטטי אשר מונח על כף הרגל. לאחר כמה דקות של סריקה ניתן לקבל תמונת מצב מלאה של מצב הרגל, לרבות חלוקת הלחצים והעומסים עליה, מבנה הקשת, דפורמציות וכן הלאה – פרמטרים שמשפיעים במידה רבה על משוואת ההתאמה של המדרס. כאשר לא מעניקים להם את תשומת הלב הנדרשת מקבלים מדרס שלא מותאם לכף הרגל או לצורך המופיע אצל האדם הזקוק להם מראש, על כל ההשלכות השליליות של כך.מדרס

לאחר שממפים את הרגל באופן מלא, התאמת המדרס נעשית פשוטה הרבה יותר. האדם לו מתאימים את המדרס נעמד בשלב הזה על גבי משטח זכוכית ייעודי, על גביו מניחים כרית ויסקו ומעליה את המדרס המיועד. המטופל דורך על המדרס על מנת לעצב את צורתו הסופית, תוך לקיחה בחשבון של המאפיינים והנתונים שעלו קודם לכן. מדובר בתהליך מורכב מאוד מבחינה טכנולוגית אבל פשוט מאוד לביצוע, כאשר הוא לא אמור להימשך יותר מאשר כחצי שעה.

חשוב לזכור שגם כאשר המדרסים מתאימים לכף הרגל כמו כפפה ליד, יש לקחת בחשבון שנדרשת תקופת הסתגלות להם: עדיין מדובר בשינוי משמעותי שמשפיע על אינספור פעולות שהאדם מבצע ועל האופן בו הוא מתנהל ביום-יום. החדשות הטובות הן שמוצרים איכותיים המותאמים לכף הרגל באופן אישי, עשויים להציע תקופת הסתגלות קצרה באופן יחסי. במצבים האופטימיים אפשר להתרגל למדרסים תוך פרק זמן של שבועות ספורים, או אפילו לשכוח בשלב מסוים שהם קיימים.

מה הם מאפייני המדרסים המופקים בעזרת מערכות ממוחשבות?

מדרסים המותאמים באמצעות מערכת ממוחשבת מחזיקים בכמה יתרונות נוספים בפן המעשי. הדגש במדרסים חייב מטבע הדברים להיות על איכות גבוהה, וניתן לראות שחלק מהמדרסים המופקים במסגרת ההתאמה הממוחשבת מקיימים את התנאי הזה. כך למשל אחד המדרסים הבולטים הקיימים בשוק כולל שלוש שכבות, כל אחת מהן בעלת תפקיד משלה: למנוע הצטברות של פטריות וחיידקים על גבי הרגל (אחת הרעות החולות של מדרסים שאינם איכותיים), לבלום זעזועים, לספק את הנוחות המרבית לרגל וכן הלאה.מדרסים

למרות שמחיר מדרסים בהתאמה אישית צפוי להיות גבוה יותר מאשר סוגים אחרים של מדרסים, במיוחד כאשר משולבת בתמונה טכנולוגיה מתקדמת, אפשר להוזיל את עלותם בכמה דרכים. האפשרות הנגישה ביותר היא לבדוק האם ניתן לקבל סבסוד חלקי עבור המדרסים במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים או ביטוחי הבריאות הפרטיים.

לקריאה נוספת:
Shoe-Insole Technology for Injury Prevention in Walking
Effect of Shoe Inserts on Kinematics, Center of Pressure, and Leg Joint Moments during Running

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!