המועצה לצרכנות קוראת להסדרה מהירה של תחום המדרסים בישראל

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

תחום המדרסים בישראל הינו תחום פרוץ שאין לו כלל רגולציה ואנשים יכולים לסחור בתחום זה מבלי שהם באמת מבינים בו. מיהמועצה לצרכנות קוראת להסדרה מהירה של תחום המדרסים בישראל שנפגעים מזה הם הציבור ואנשי המקצוע שהם באמת מומחים. רבים מאיתנו יזדקקו למדרסים במהלך חיינו ויש צורך שתחום חשוב זה יהיה מפוקח ומאורגן.מהם מדרסים ומדוע חשוב שהם ישעו בצורה איכותית? למה ישנה דרישה להסדרה של תחום המדרסים? המשיכו לקרוא וגלו עוד על הנושא של הסדרת תחום המדרסים בישראל.

מהם מדרסים?

מדרסים הינם אביזרים אורטופדיים המסייעים בשיפור ההליכה של האדם והם גם מסייעים בהפחתת עומסי משקל על כפות הרגליים, תיקון של הליכה או יציבה לא טובות ופיזור נכון של לחצים על כף הרגל. בני האדם משתמשים במדרסים שנים רבות וכבר בשנת 1972 הובנה החשיבות של מדרסים במקרים של דלקות בברכיים, בקרסוליים, באגן ובגב וכןגם במקרים של פציעות. ישנם מחקרים רבים שבדקו את ההשפעה החיובית של מדרסים על פציעות בחלק התחתון של הגוף. השימוש במדרסים הינו פשוט וקל ונעשה על ידי הכנסתם לתוך הנעליים. המדרסים אמורים להיכנס ולצאת מהנעליים ללא קושי ולכן ניתן להעביר אותם מזוג נעליים אחד לשני במהירות וללא בעיות.

כיצד מדרסים מסייעים? ובאילו מצבים?

מדרסים יכולים לסייע לאנשים בכל מיני מצבים ובכל מיני דרכים. למשל, לאנשים אשר סובלים מעודף משקל, אנשים עם דלקות באזורים מסוימים ופציעות במקומות שונים בגוף, בעיות גב ועוד. המדרסים יכולים לסייע באופן זה שהם יכולים לבלום זעזועים, לפזר עומסים (כלומר: משקל) בצורה נכונה והם יכולים לסייע לתיקון יציבה או הליכה לא נכונות.

המטרה של מדרסים היא לתקן בעיות ולמנוע התפתחויות של פציעות כרוניות. שימוש תמידי במדרסים יכול להביא לשינוי של טווח פעולות המפרקים, בלימת זעזועים הנוצרים מעומס משקל הגוף כאשר האדם ההולך או עומד בצורה לא נכונה וכן הם יכולים לשפר את הפעילות של שרירים מסוימים.

סוגים מגוונים של מדרסים

ישנם שני סוגים מרכזיים של מדרסים – מדרסים קשיחים (מוכרים גם כמדרסים ביומכניים) ומדרסים רכים (מוכרים גם כמדרסים רב שכבתיים). מהו הסוג הטוב ביותר? זה תלוי בבעיה אותה אתם מעוניינים לפתור. איש מקצוע אשר מבין באמת בתחום המדרסים, מדרסן,  יוכל לסייע לכך בבחירת המדרס הנכון לבעיה ספציפית שלכם. מדרס איכותי יכול לסייע לאדם עם בעיות שהוא סובל, כאשר מדרס נעשה באופן לא איכותי ולא נכון, האדם יכול לסבול אף יותר ממקודם.

התאמת מדרסים

שלבי הבדיקה וההכנה של המדרסים הם מאוד חשובים משום ששם למעשה המטופל מספר על הבעיה ממנה הוא סובל וגם נעשות מדידות של כף הרגל בכדי להתאים את המדרס למטופל באופן אישי.  הבדיקות בדרך כלל יתחילו בבדיקת טווח התנועה של הרגל, איפה המטופל חש בכאב ופרמטרים נוספים. בשלב הבא תתבצע מדידה של כף הרגל. מדידת כף הרגל מתבצעת בעמידה, בישיבה ובשכיבה ולאחר מכן המכון ייצור תבנית גבס של הרגל בכדימדרסים לראות מהן המידות המדויקות של המטופל. אם המדידות לא נעשות באופן מקצועי ומיומן, הרי שיכול להיות שהמטופל יקבל מדרסים שלא באמת מתאימים לו. לכן, מומלץ לפנות למכון אורתופדי מיומן אשר מתמחה ביצירת מדרסים בהתאמה אישית.

פנייה של לקוחות נפגעים למועצה לצרכנות הובילה לקריאה לפעולה

כפי שציינו לעיל, מדרסים לא טובים או כאלו שאינם מותאמים, יכולים ממש לפגוע באדם שזקוק להם. נראה שלקוחות רבים הרגישו לא טוב עם הקנייה שלהם התלוננו למועצה לצרכנות. המועצה לצרכנות ציינה גם היא שבאמת מדובר בתחום שהוא פרוץ – גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה כלכלית. לקוחות רבים מתקשים לבטל עסקאות הקשורות ברכישת מדרסים וגם הם מתקשים לבצע החלפה של המדרס כאשר הוא אינו מתאים. ייתכן שהבעיה נובעת מכך שמדובר בדבר שהוא בהתאמה אישית ולכן מכונים מסוימים לא מעוניינים להחליף את המדרסים.

לקוחות רבים גם דיווחו למועצה לצרכנות שמכונים רבים מתנהלים באופן לא מקצועי וגם מבחינה כלכלית ישנה בעיה, ישנן הבטחות למחירים נמוכים אולם בשלב מאוחר יותר מתבקשים תשלומים נוספים של מאות שקלים.

לנוכח התלונות הרבות, כיצד פעלה המועצה לצרכנות?

עורכת הדין של המועצה לצרכנות ציינה ש:״לאור העובדה שישנו חשד לפגיעה בריאותית של ממש בציבור, מעבר לפגיעה הכלכלית, נדרשת הסדרה הולמת בדומה למצב בחו"ל שתכלול בין השאר איסור על שיווק מדרסים ללא הפניית רופא מומחה וחבות של ביטוח מקצועי לעוסקים בתחום". נראה שהמועצה לצרכנות דוחפת להסדרת תחום המדרסים וזהו דבר מבורך.

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!