המדרסים הביומכניים הטובים ביותר לטיפול בפלטפוס

לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 053-3561487

;מדרסים ביומכניים - למי מיועדים?

המושג מדרסים ביומכניים מתייחס לרוב למדרסים בעלי בסיס חצי קשיח או קשיח המיוצר מאלומיניום, גרפיט או פלסטיק בשילוב עם שעם שלרוב מצופים בשכבה עליונה העשויה מעור.

עם זאת, כיום נהוג לעשות שימוש במושג "ביומכניים" באופן כללי לתיאור מדרסים אורתופדיים המיוצרים בהתאמה אישית למטופל.

המושג ביומכניקה הוא הלחם של המילים "ביו" ו"מכניקה", כלומר התנועתיות של הגוף החי. לפיכך המטרה של המדרסים הביומכניים היא להביא לשינוי בתנועתיות של גוף האדם על ידי שינוי המנח של כף הרגל.

אחד היתרונות המרכזיים של המדרסים הביומכניים הוא העמידות הרבה שלהם בפני שיני הזמן שמקורה במידת הקשיחות של המדרסים ובסוגי החומרים מהם מייצרים את המדרסים. כתוצאה מכך ניתן לעשות שימוש במדרסים במשך שנים רבות מבלי לחשוש מבלאי ומבלי להוציא כסף לעתים קרובות לצורך ייצור של מדרסים חדשים.

למי מתאימים המדרסים הביומכניים?

המדרסים הביומכניים מתאימים במיוחד עבור מטופלים שסובלים מכפות רגליים המתאפיינות בגמישות יתר. בין היתר מדובר על מטופלים שסובלים מקריסה של הקשת האורכית בכף הרגל או פלטפוס. המדרסים מומלצים במיוחד כאשר מדובר על מטופלים הסובלים מעודף משקל או השמנה, הזקוקים לתמיכה רבה יותר מאדם בעל משקל גוף תקין.סימן שאלה

בנוסף המדרסים הביומכניים מומלצים לשימוש בקרב אנשים הסובלים ממגוון בעיות ניווניות בכפות הרגליים וכתוצאה מכך סובלים משחיקה של הסחוסים בכפות הרגליים. מדרסים ביומכניים מגדילים את רמת היציבות של כף הרגל ומשפרים את האחיזה של הרגל בנעל. כמו כן המדרסים הביומכניים מומלצים עבור מטופלים שסובלים מדפורמציות גמישות בכפות הרגליים, מנטייה של העקב לבלוט כלפי חוץ או פנים ועוד.

חשיבות ההתאמה האישית

ההבדל המרכזי בין מדרסים ביומכניים למדרסים המיוצרים באופן תעשייתי המוני הוא שמדובר על מדרסים שיש להתאים לכל מטופל ומטופל באופן אישי. הסיבה לכך נעוצה בשני גורמים מרכזיים להלן:

המבנה האנטומי של כפות הרגליים

לכל כף רגל ישנו מבנה אנטומי ייחודי. שימוש במדרס שאינו מותאם באופן המושלם לכף הרגל, עלול להחמיר את הבעיה הקיימת ואף לגרום להתפתחות של בעיות חדשות. לפיכך ישנה חשיבות עליונה לדאוג להתאמה אבסולוטית בין מבנה המדרס למבנה כף הרגל של המטופל.

הבעיה ממנה סובל המטופל

המדרסים הביומכניים מיוצרים בהתאם למקור הבעיה. כך למשל מדרסים ביומכניים המיוצרים במטרה לספק תמיכה לקשת האורכית בכף הרגל מעוצבים באופן שונה לחלוטין ממדרסים ביומכניים שמטרתם לטפל בבעיה של הלוקס ולגוס לצורך העניין.

החסרונות של המדרסים הביומכניים

לצד היתרונות הרבים של המדרסים הביומכניים, חשוב להזכיר כי יש למדרסים אלו גם כמה חסרונות. בין היתר מדובר על החסרונות הבאים:

מנגנון בלימת הזעזועים אינו מתקדם

הקשיחות וחוסר האלסטיות של המדרסים הביומכניים פוגמות ביכולת שלהם לבלום זעזועים. לפיכך מדרסים אלו לא מומלצים לשימוש עבור העוסקים בסוגי ספורט הכרוכים בקפיצות, ריצה או ניתורים. הפגיעה ביכולת בלימת ושיכוך הזעזועים מגדילה את העומס על כף הרגל, הגב והברכיים בזמן עיסוק בסוגי ספורט שכאלו.ציוד ספורט

הגבלת טווח התנועה של הרגל – המדרסים הקשיחים מגבילים את יכולת וטווח התנועה של הרגל ולפיכך לא מיועדים עבור אנשים הסובלים מטווח תנועה מופחת מלכתחילה.

קושי בביצוע שינויים לאחר התאמה – במדרסים מסוגים אחרים ניתן לבצע שינויים והתאמות לאחר ההתאמה הראשונית. לא כך הם פני הדברים בכל הקשור למדרסים ביומכניים. מדרסים ביומכניים לא ניתן לשייף או לתקן לאחר הייצור.

מחיר גבוה – ברוב המקרים מדרסים ביומכניים הם מדרסים יקרים יותר ממדרסים גמישים. מדרסים ביומכניים שמיוצרים בחבישת גבס עלולים לעלות אף קרוב לאלפיים ₪ לזוג.

אהבתם? שתפו!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
050-5588399