מדרסים ביומכניים הטובים ביותר לטיפול בפלטפוס

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

;מדרסים ביומכניים - למי מיועדים?

המושג מדרסים ביומכניים מתייחס לרוב למדרסים בעלי בסיס חצי קשיח או קשיח המיוצר מאלומיניום, גרפיט או פלסטיק בשילוב עם שעם שלרוב מצופים בשכבה עליונה העשויה מעור.

עם זאת, כיום נהוג לעשות שימוש במושג "ביומכניים" באופן כללי לתיאור מדרסים אורתופדיים המיוצרים בהתאמה אישית למטופל.

המושג ביומכניקה הוא הלחם של המילים "ביו" ו"מכניקה", כלומר התנועתיות של הגוף החי. לפיכך המטרה של המדרסים הביומכניים היא להביא לשינוי בתנועתיות של גוף האדם על ידי שינוי המנח של כף הרגל.

אחד היתרונות המרכזיים של המדרסים הביומכניים הוא העמידות הרבה שלהם בפני שיני הזמן שמקורה במידת הקשיחות של המדרסים ובסוגי החומרים מהם מייצרים את המדרסים. כתוצאה מכך ניתן לעשות שימוש במדרסים במשך שנים רבות מבלי לחשוש מבלאי ומבלי להוציא כסף לעתים קרובות לצורך ייצור של מדרסים חדשים.

למי מתאימים מדרסים ביומכניים?

מדרסים ביומכניים מתאימים במיוחד עבור מטופלים שסובלים מכפות רגליים המתאפיינות בגמישות יתר. בין היתר מדובר על מטופלים שסובלים מקריסה של הקשת האורכית בכף הרגל או פלטפוס. המדרסים מומלצים במיוחד כאשר מדובר על מטופלים הסובלים מעודף משקל או השמנה, הזקוקים לתמיכה רבה יותר מאדם בעל משקל גוף תקין.סימן שאלה

בנוסף מדרסים ביומכניים מומלצים לשימוש בקרב אנשים הסובלים ממגוון בעיות ניווניות בכפות הרגליים וכתוצאה מכך סובלים משחיקה של הסחוסים בכפות הרגליים. מדרסים ביומכניים מגדילים את רמת היציבות של כף הרגל ומשפרים את האחיזה של הרגל בנעל. כמו כן המדרסים הביומכניים מומלצים עבור מטופלים שסובלים מדפורמציות גמישות בכפות הרגליים, מנטייה של העקב לבלוט כלפי חוץ או פנים ועוד.

חשיבות ההתאמה האישית

ההבדל המרכזי בין מדרסים ביומכניים למדרסים המיוצרים באופן תעשייתי המוני הוא שמדובר על מדרסים שיש להתאים לכל מטופל ומטופל באופן אישי. הסיבה לכך נעוצה בשני גורמים מרכזיים להלן:

המבנה האנטומי של כפות הרגליים

לכל כף רגל ישנו מבנה אנטומי ייחודי. שימוש במדרס שאינו מותאם באופן המושלם לכף הרגל, עלול להחמיר את הבעיה הקיימת ואף לגרום להתפתחות של בעיות חדשות. לפיכך ישנה חשיבות עליונה לדאוג להתאמה אבסולוטית בין מבנה המדרס למבנה כף הרגל של המטופל.

הבעיה ממנה סובל המטופל

המדרסים הביומכניים מיוצרים בהתאם למקור הבעיה. כך למשל מדרסים ביומכניים המיוצרים במטרה לספק תמיכה לקשת האורכית בכף הרגל מעוצבים באופן שונה לחלוטין ממדרסים ביומכניים שמטרתם לטפל בבעיה של הלוקס ולגוס לצורך העניין.

החסרונות של מדרסים ביומכניים

לצד היתרונות הרבים של המדרסים הביומכניים, חשוב להזכיר כי יש למדרסים אלו גם כמה חסרונות. בין היתר מדובר על החסרונות הבאים:

מנגנון בלימת הזעזועים אינו מתקדם

הקשיחות וחוסר האלסטיות של המדרסים הביומכניים פוגמות ביכולת שלהם לבלום זעזועים. לפיכך מדרסים אלו לא מומלצים לשימוש עבור העוסקים בסוגי ספורט הכרוכים בקפיצות, ריצה או ניתורים. הפגיעה ביכולת בלימת ושיכוך הזעזועים מגדילה את העומס על כף הרגל, הגב והברכיים בזמן עיסוק בסוגי ספורט שכאלו.ציוד ספורט

הגבלת טווח התנועה של הרגל – המדרסים הקשיחים מגבילים את יכולת וטווח התנועה של הרגל ולפיכך לא מיועדים עבור אנשים הסובלים מטווח תנועה מופחת מלכתחילה.

קושי בביצוע שינויים לאחר התאמה – במדרסים מסוגים אחרים ניתן לבצע שינויים והתאמות לאחר ההתאמה הראשונית. לא כך הם פני הדברים בכל הקשור למדרסים ביומכניים. מדרסים ביומכניים לא ניתן לשייף או לתקן לאחר הייצור.

מחיר גבוה – ברוב המקרים מדרסים ביומכניים הם מדרסים יקרים יותר ממדרסים גמישים. מדרסים ביומכניים שמיוצרים בחבישת גבס עלולים לעלות אף קרוב לאלפיים ₪ לזוג.

על הקשר שבין מדרסים ביומכניים וספורטאים

אחת הקהילות שעשויות למצוא שימוש גדול יותר כאשר מדובר על מדרסים ביומכניים בהתאמה אישית היא כמובן קהילת הספורטאים. העובדה היא כזו – ספורטאים (לא כולם, תלוי ענף ספורטיבי) הם אנשים שחווים לחצים רבים על כפות הרגליים במהלך השגרה. בענפי ספורט מסוימים, זאת לדוגמת כדורסל, טניס, כדורגל, ועוד ענפי ספורט רבים נוספים. הגוף נשחק באיזה שהוא אופן ואפשר גם לומר כי כף הרגל חווה מעמסה פיזית גדולה, בעיקר בשל שינויי הקצב החדים ובלימות חדות בעת ביצוע הפעילות הגופנית. זו בדיוק הסיבה, שספורטאים רבים חווים פציעות קשות שקשורות לכף הרגל – פציעה בגיד האכילס היא אחת מהפופולאריות שביניהם, אך כמובן שגם פציעות כמו – נקע בקרסול, שבר בכף הרגל, וכיוצא בזאת – הן פציעות נפוצות גם כן. מדרסים ביומכניים הם פשוט הפתרון הטוב ביותר עבור אותם הספורטאים שרוצים למנוע פציעות עתידיות ולמקסם את ההצלחה הספורטיבית שלהם.

מדרסים ביומכניים עושים עם חיוך על הפנים או שלא עושים בכלל!

כפי שציינו בשורות האחרונות, מדרסים ביומכניים מהווים דבר ופתרון נהדר לאנשים רבים, שעבורם המדרס פשוט יכול לשנות סדרי עולם. כפי שעוד הצלחתם להבין מקריאת השורות הקודמות, המחיר של המדרסים הוא לא זול בכלל, כלומר, מדובר על השקעה לא קטנה עבור אותם האנשים שזקוקים למדרסים האלה. בדיוק בשביל אותם אנשים. המחיר של המדרסים משתנה בין מדרס למדרס ותלוי במידה רבה ברכיבים והחומרים ממנו המדרס עשוי, האם מדובר במדרס קבוע או חד פעמי וכמובן המקום שבו מכינים לכם את המדרס.  אצלנו, תוכלו לעבור את תהליך ההתאמה של המדרסים בצורה הטובה ביותר, עם חיוך על הפנים ושירות אישי שאין כמותו.

גוף האדם הינו מכלול

בעוד הרפואה המערבית נוטה לפצל את החלקים השונים של הגוף ולהתייחס לכל בעיה בגוף שלנו לאיבר ספיציפי, הרפואה המסורתית, רואה את הגוף שלנו כמכלול, כשלם. כלומר, כאשר יש בעיה מסוימת המופיעה ברגל או בגב, היא לאו דווקא קשורה באופן ישיר לאותו מיקום ספיציפי בו הכאב מגיע. הכאב יכול להיות מושפע מבעיה באזור אחר שמקרין לאזור הכואב. לכן, האדם או המקום אותו בחרתם שם ייצרו עבורכם את המדרסים, חייבים להתייחס אל הגוף שלכם כשלם ולא לבודד את כפות הרגליים משאר הגוף. הרעיון הוא להסתכל על המבנה של הגב, על ההליכה שלכם, על שינויים פיזיולוגיים שהתרחשו לאורך השנים בין אם כתוצאה מתהליכים טבעיים הקשורים להליכה או עמידה לקויה, ובין אם כתוצאה מגורמים גנטיים ולפי כל הנתונים הללו להתאים את המדרסים בצורה שתטיב עם הגוף שלכם

לסיכום, מטרתם של המדרסים הביומכניים היא לשפר בראש ובראשונה את איכות החיים שלנו, להפחית באופן ניכר את הכאבים מהם אנחנו סובלים, לא רק בכפות הרגליים אלא בגוף כולו, לאזן את הגוף ולתמוך במבנה הטבעי של כף הרגל. ברגע שההתאמה של המדרסים היא נכונה ומדוייקת, הדבר יכול להשפיע על גורמים רבים כמו זרימה טובה ותקינה יותר של דם וחמצן, הפחתת תחושת עייפות והעלאת רמות האנרגיה בגוף, שיפור השינה ועוד. יחד עם זאת, מדרסים אינם מחליפים ביקור אצל רופא אורטופד מומחה ולכן אם אתם סובלים מכאבים חדים, לא משנה באיזה אזור בגוף, כדאי לבדוק את הנושא לעומק ולשלול בעיות אורטופדיות, מחלות ודלקות. השילוב בין אבחון אורטופדי מקצועי ומדויק, מדרסים במידת הצורך ותהליכים משלימים כמו פיזיותרפיה למשל, יכולים לעשות פלאים לגוף האדם

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!