למה חובה לשחקני טניס להצטייד במדרסים?

לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 053-3561487

מדרסים הינם פריטי חובה לשחקני טניס

שחקני הטניס מפעילים על כפות הרגליים שלהם עומסים כבדים ומעמידים אותן בפני אתגרים לא פשוטים במהלך כל משחק ומשחק.

כך, למשל, אפשר לציין שמשחק הטניס מתאפיין בריצות מהירות למרחקים קצרים מאוד, בבלימות פתע, בשינויים מהירים של כיוון התנועה, בקפיצות גדולות, בגלישה של הרגליים על הקרקע ועוד.

לפיכך אין זה פלא ששחקני טניס חובבים ומקצוענים כאחד נוטים לסבול משכיחות גבוהה במיוחד של בעיות בכפות הרגליים ובקרסוליים יחסית לעוסקים בסוגי ספורט אחרים ולאוכלוסייה הכללית.

מדרסים להפחתת הסיכוי לפציעות

כל המומחים בתחום אורתופדיית הספורט תמימי דעים בנוגע לכך ששימוש במדרסים אורתופדיים מותאמים אישית יכול להביא להפחתה משמעותית בסיכוי לפציעות. הדבר נכון במיוחד עבור שחקני טניס אך באופן כללי נכון עבור העוסקים בכל סוגי הספורט הכרוכים בריצה, קפיצה, ניתורים ושינויי כיוון מהירים דוגמת כדורסל או כדורגל.

המדרסים האורתופדיים המותאמים אישית משפרים את האחיזה של הרגל בנעל, משפרים את היכולת של הרגל להתמודד עם הזעזועים הרבים שמתרחשים במהלך המשחק, תומכים במבנים השונים של הרגל בעצירות הפתאומיות של התנועה, שומרים על מערכת היציבה ועל הברכיים ועוד.

מדרסים לשיפור הביצועים

לשם שיפור הביצועים, שחקני טניס נוקטים בכל הצעדים העומדים לרשותם כדי לזכות ביתרון. בין היתר מדובר על התאמה של מדרסים אורתופדיים המתאימים למשחק הטניס. מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית מביאים לשיפור היכולות של השחקנים באופן הבא:טניס

  • ריכוך הצעדים מוביל לביטחון רב יותר בתנועה.
  • שיפור בחלוקת המשקל על פני כף הרגל מוביל לתנועה חלקה יותר ומהירה יותר.
  • שיפור אחיזת הרגל בנעל מוביל ליכולת זינוק משופרת.
  • השימוש במדרסים אורתופדיים מפחית את שכיחות הפציעות ולפיכך מאפשר למתאמנים ליהנות מכושר גופני משופר ומייתר את הצורך במנוחה.
  • מאחר והמדרסים מפחיתים את העומס המופעל על חלקי הרגל השונים, בסופו של המשחק השחקנים פחות עייפים.
  • בחירה במדרסים מותאמים אישית לשחקני טניס מאפשרת ביצוע של פניות חדות ופתאומיות בכיוון התנועה מבלי לחשוש מנקעים בקרסול או מתיחה של רצועות בקרסול.

מדרסים להתמודדות עם בעיות אורתופדיות במהלך המשחק

עד כה דנו ביכולת של המדרסים להפחית את הסיכוי לפציעות וביכולת שלהם לשפר את הביצועים של שחקני הטניס. כדאי לציין את אחד התפקידים החשובים ביותר של המדרסים – התמודדות עם בעיות אורתופדיות שונות שמקורן בכפות הרגליים.

מגוון בעיות אורתופדיות בכף הרגל אינן משפיעות על חיי היומיום מבחינה רפואית, היות והעומסים השגרתיים המוצבים על כפות הרגליים באופן שגרתי אינם גדולים יתר על המידה. עם זאת, במידה והעומסים המופעלים על כפות הרגליים נהיים גדולים מדי, הבעיות מתחילות לבוא לידי ביטוי מבחינה קלינית.טניס

כך למשל שחקן טניס חובב יכול לחיות בשלום עם מצב קליני של כף רגל שטוחה ולא לסבול מכך כלל. למעשה, במקרים מסוימים ייתכן כי אפילו לא יהיה מודע לכך שהוא סובל ממצב זה. עם זאת, כאשר ישחק טניס ויעמיס על הרגל שלו עומס גדול מהרגיל, ישנו סיכוי לא רע שהקריסה של הקשת האורכית בכף הרגל תבוא גם תבוא לידי ביטוי מבחינה קלינית.

על ידי שימוש במדרס אורתופדי המותאם אישית לכף הרגל של השחקן ולבעיה ממנה הוא סובל, ניתן להקדים תרופה למכה ולמנוע החמרה של מצב רפואי קיים. במקרה הנ"ל מדובר על מדרס אורתופדי שמעוצב באופן כזה שמאפשר לו לתמוך בקשת האורכית של כף הרגל ולמנוע את הקריסה שלה בזמן הנחיתה מזינוק או קפיצה למשל.

אהבתם? שתפו!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
050-5588399