לפני שיוצאים לחופשת סקי, מתאימים מדרסים!

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

התאמת מדרסים לפני חוםשת סקי

ישראלים רבים נוהגים לצאת את גבולות הארץ אחת לשנה לפחות כדי ליהנות מחופשת סקי שכל כולה גלישה במדרונות ההרים המושלגים המפארים את אתרי הסקי האירופאיים. היום, ספרטאים רבים בתחום הסקי מבינים את המשמעות של מדרסים לסקי ומבצעים התאמה של מדרסים לפעילות סקי. 

רבים מהעוסקים בספורט זה באופן קבוע, מכירים את הסכנות הרבות האורבות לחובבי הסקי וחלק לא מבוטל מהם, לרבות גולשים מנוסים ומשופשפים, נאלצים לחזור הביתה מוקדם מהצפוי בעקבות פציעה כזו או אחרת. רוב הפציעות נגרמות כתוצאה מחבלה שמקורה בנפילה ופציעות רבות אחרות קשורות למתיחה של רצועות בברכיים או בקרסוליים, שברים בעצמות, פריקה של מפרקים, שפשופים וחתכים.

במקרים רבים הפציעה מתרחשת באופן טראומטי אך במקרים רבים אחרים מדובר על פציעות כתוצאה מעומס מצטבר על מערכת השרירים והשלד. לכן לפני היציאה מהבית לחופשת סקי מענגת, צריך להצטייד בנוסף לבגדים החמים ולציוד הגלישה, גם במדרסים אורתופדיים מותאמים אישית להפחתת הסיכוי לפציעות מיותרות.

מדרסים לסקי אורתופדיים בהתאמה אישית מפחיתים את הסיכוי לפציעות

הפציעות השכיחות שנגרמות לעוסקים בסקי נובעות מאטיולוגיות מגוונות ביותר. עם זאת, בכל מקרה ומקרה ניתן להפחית את הסיכוי לפציעה באמצעות שימוש במדרסים. הסיבה לכך נעוצה באופן הפעולה של מדרסים לסקי  האורתופדיים ובמבנה המיוחד שלהם. על מנת לפשט את אופן הפעולה של מדרסים לסקי, נזכיר בקצרה את העקרונות הבאים:

שיכוך זעזועים

פציעות רבות נגרמות כתוצאה מהפעלת עומס רב מדי על הרגל בזמן הנחיתה מקפיצה. מדרסים לסקי המודרניים מיוצרים מחומרים מיוחדים שמגדילים את יכולת המגלש לספוג זעזועים וכך עצמת הפגיעה בקרקע מופחתת מאוד והסיכוי לנזקים קטן.

הפחתת העומס ממוקדים רגישיםרגל שבורה

המנח של כף הרגל בתוך הנעל משפיע בצורה מרחיקת לכת על היציבה שלנו ועל האופן שבו אנחנו זזים. במקרים רבים המנח הטבעי של הרגל אינו מושלם וכתוצאה מכך, מופעל עומס רב מדי על אזור ספציפי בכף הרגל.

על ידי שימוש במדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית ניתן להתגבר על מגוון רחב של בעיות אנטומיות ללא שום קושי ולספק לרגל את התמיכה לה היא זקוקה בהתאם לכל בעיה ובעיה.

שיפור היציבה

יציבה לא אופטימאלית שמקורה בבעיות שונות בכפות הרגליים מובילה להפעלה של מנגנוני פיצוי פיזיולוגיים שונים. בין היתר מעורבים במנגנוני הפיצוי הברכיים, הגב וחגורת הכתפיים.

במידה ואתם סובלים לאחר הגלישה במדרון המושלג מכאבי ברכיים, גב או כתפיים, ישנו סיכוי לא רע שבעזרת שינוי מנח כף הרגל ושיפור היציבה, תוכלו ליהנות מהפחתה משמעותית במידת החומרה של הכאבים מהם אתם סובלים.

שיפור האחיזה בנעל – מדרסים לסקי מותאמים אישית מסייעים לשיפור האחיזה של הרגל בנעל המחוברת למגלש. כאשר הרגל לא נעה בחופשיות בתוך הנעל, הסיכוי למנח לא איכותי או מסוכן פוחת.

חשיבות מדרסים לסקי

בניגוד לרוב ציוד הסקי המודרני שניתן לשכור בכל אתר סקי בימינו, המדרסים האורתופדיים לא ניתנים להעברה מגולש לגולש וזאת כיוון שמדובר על אביזרים המותאמים לכל גולש באופן אישי. אמנם ניתן למצוא כיום בנקל סוגים רבים של רפידות לבלימת זעזועים, אך מן הראוי שכדאי להשתמש במדרסים מיוחדים אשר מותאמים באופן המושלם למבנה האנטומי של כף הרגל של כל גולש וגולש בנפרד.מדרסים

ההתאמה המושלמת חשובה לא רק מפני שלכל כף רגל ישנו מבנה אנטומי שונה, אלא גם מפני שהמדרס צריך להתאים באופן ספציפי לבעיה ממנה סובל הגולש. מדרס לתיקון פלטפוס שונה באופן מהותי ממדרס שמתאים לגולש הסובל מהלוקס ולגוס וכמובן שגם שונה ממדרס המתאים לאדם הסובל מדורבן. לפיכך מומלץ להימנע משימוש ברפידות גנריות ולהשקיע במדרסים לסקי בהתאמה אישית.

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!