מדרסים לסוכרתיים

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

מדרסים לחולי סוכרת

סוכרת היא מחלה שבאה לידי ביטוי בפגיעה במטבוליזם של הגלוקוז. ישנו מגוון של צורות שונות בהן המחלה יכולה לבוא לידי ביטוי כשלכל צורה תסמינים שונים, אטיולוגיה שונה ודרכי טיפול שונות.

אך ללא קשר לסוג המחלה, מדובר על פתולוגיה שפוגעת באופן הדרגתי במערכות גוף רבות כשבין היתר מדובר על כלי הדם ועל העצבים בכפות הרגליים. הלקות במטבוליזם של הגלוקוז גורמת לכך שהגלוקוז נשאר בזרם הדם במקום להיכנס לתאי הגוף, מה שגורם למצב של היפרגליקמיה.

היפרגליקמיה מובילה להרס של כלי דם כשהראשונים להיפגע הם כלי הדם הקטנים ביותר בגוף. בין היתר מדובר על כלי הדם שמזינים את הרשתית בעין, על כלי הדם הממוקמים בכליות ועל כלי הדם בקצות הגוף.

מדרסים לסוכרתיים: הקשר בין סוכרת לכפות הרגליים

אחד הסיבוכים השכיחים של מחלת הסוכרת נקרא נפרופתיה סוכרתית, פגיעה עצבית שמקורה ברמות הסוכר הגבוהות בדם. מצב זה מוביל לאובדן תחושה בעיקר בכפות הרגליים. אובדן התחושה עלול להוביל לחוסר יכולת לחוש כאב או הבדלי טמפרטורות בעור כפות הרגליים, מה שעלול להוביל לכך שהאדם הסוכרתי ייפצע בכפות רגליו ולא יהיה מודע לכך כלל.

כמו כן המחלה הכרונית עלולה לגרום לעיכוב בריפוי פצעים ורמות הסוכר הגבוהות שבדם תורמות להיווצרות קרקע נוחה לגידול חיידקים. כל זאת ועוד עלול להוביל בסופו של דבר להיווצרות של כיב בכפות הרגליים שאינו נרפא. מצב זה מוגדר פעמים רבות ככף רגל סוכרתית. הכיב עלול להוביל להיווצרות של נמק ולא אחת אין מנוס מלכרות את האזור הנמקי.

בנוסף לכך, חולים סוכרתיים רבים סובלים מהרס עצמות מרכז כף הרגל ומקריסה של הקשת האורכית ברגל. כפי שאתם ודאי יכולים להבין, הקשר בין סוכרת לכפות הרגליים הדוק ומורכב מאין כמוהו.

מדרסים לסוכרתיים: שימוש במדרסים למניעת בעיות בכפות הרגליים בחולי סוכרת

בשנים האחרונות הולכת ועולה המודעות בקרב הרופאים המטפלים בחולים סוכרתיים וברופאים אורתופדים, כי שימוש במדרסים יכול לצמצם עד מאוד את הסיכון לנזקים בכפות הרגליים בקרב חולי סוכרת. אחד מהסיבוכים שלא הזכרנו עד כה קשור למנגנוני ההזעה בכפות הרגליים.

חולי סוכרת רבים מאבדים את היכולת להזיע בכפות הרגליים ולפיכך צריכים לנעול נעליים שמיוצרות מחומרים נושמים. עבור חולים אלה ניתן להתאים מדרסים העשויים מחומרים מיוחדים המפחיתים את החום בנעל ומצמצמים את הצורך בהזעה.

בנוסף, בעזרת מדרסים אורתופדיים מותאמים אישית ניתן לשנות את חלוקת העומס של משקל הגוף על כף הרגל ולמנוע מצבים שבהם מוטל עומס רב מדי על אזור אחד בכף הרגל, מה שמגדיל את הסיכון לפציעות. המדרסים האורתופדיים מתאימים גם למניעה של קריסת הקשת האורכית של הרגל ונזקים נוספים.

כדאי להדגיש כי מחלת הסוכרת היא מחלה כרונית והטיפול מיועד לסייע לחולים לחיות עם מחלתם, אך אין בנמצא תרופה שמסוגלת להביא לריפוי. עם זאת, השימוש במגוון אביזרים ובכלל זה במדרסים אורתופדיים מותאמים אישית, יכול לסייע לחולי הסוכרת ליהנות מאיכות חיים קרובה ככל האפשר לנורמה ולהפחית את הסיכון לנזקים עתידיים.

מדרסים לסוכרתיים: שימוש במדרסים לטיפול בבעיות בכף הרגל בחולי סוכרת

גם במצבים שבהם כבר נגרם נזק לכפות הרגליים של החולה הסוכרתי, אין זה מאוחר מדי בשביל להתאים לו מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית. המדרסים מסייעים להאיץ את תקופת ההחלמה שכן כיום ניתן לעצב מדרסים מיוחדים עבור חולי סוכרת הסובלים מכיבים ברגליים באופן כזה שיפחית את העומס מהמוקדים הבעייתיים בכף הרגל. כמו כן ישנם מדרסים מיוחדים המותאמים עבור חולים שעברו כריתה של אזורים מסוימים בכף הרגל.

קרדיט תמונה: freepik

במידה ואתם סובלים מסוכרת או שאחד מיקיריכם סובל מסוכרת, מומלץ מאוד לפנות לאורתופד ולהתעניין בנוגע להתאמה של מדרסים אורתופדים מיוחדים למניעה וטיפול בבעיות בכפות הרגליים.

מדרסים לסוכרתיים: חשיבות ההתאמה האישית של המדרסים

ישנם חולי סוכרת שבוחרים להשתמש במדרסים גנריים המומלצים עבור חולי סוכרת. שימו לב – מומלץ ביותר להימנע מלעשות שימוש במדרסים אלו ותחת זאת לתת עדיפות למדרסים בהתאמה אישית.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שלכל כף רגל ישנו מבנה אנטומי שונה ושימוש במדרסים שאינם מתאימים באופן המושלם לכף הרגל, עלול להוביל לנזקים חמורים. כמו כן חשוב להתאים את המדרס לסוג הפתולוגיה ממנה סובל החולה באופן ספציפי.

מדרסים לסוכרתיים – כך מדרסים עשויים לסייע לאנשים סוכרתיים

מכשיר רפואיכפי שהצלחתם להבין מקריאת השורות שקדמו לשורות אלה, יש קשר ישיר בין סכרת לבין מבנה כף הרגל, ובנוסף, יש גם קשר ישיר למחלות שונות הקשורות לכפות הרגליים של אנשים שסובלים מסכרת בדרגת חומרה קלה או קשה. היתרון הראשי והגדול ביותר של מדרסים לסוכרתיים זה העובדה שמדובר על מדרס אשר מותאם בצורה אישית לכל מטופל ומטופל. בנוסף, על אף שמדובר על השקעה כספית גדולה יחסית, המדרס מחזיק לאורך זמן רב לאחר רכישתו. נכון, אומנם מדובר על הוצאה לא פשוטה בכלל, הוצאה שאנשים רבים חושבים עלייה פעמיים, אך אם אתם חולים בסוכרת, ואתם רוצים להבטיח כי מבנה כף הרגל שלכם לא תפגע כתוצאה ממחלת הסכרת איתה אתם מתמודדים – גשו עוד היום לרכוש מדרסים לחולי סכרת.

יתרון נוסף של מדרסים לסכרת

העובדה שמדובר על טיפול טבעי, טיפול אשר לא דורש נטילה של תרופות מסוימות, כאלה שעשויות להוביל לתופעות לוואי בגוף של האדם שנוטל אותם. יתרון נוסף של מדרסים לסוכרתיים זה העובדה שבסופו של דבר, לאורך זמן המדרסים יכולים להוביל להשלכות נהדרות של ממש, דברים שאפילו לא ציפיתם שישתפרו בגוף שלכם כאשר הלכתם ורכשתם את המדרסים. לדוגמה, לאחר שימוש ארוך טווח במדרסים, אדם יכול לגלות כי מבנה כף הרגל שלא התחזקה, כי נפתרו בעיות שקשורות לגידים ולסחוסים, וככלל – מדרסים לסוכרתיים פשוט נחשבים לנהדרים בכל מה שנוגע לתחום האורתופדי, ולהשלכות של תחום זה.

המחירים של מדרסים מהסוג הזה משתנים מאוד ותלויים במגוון של משתנים לרבות סוג המדרסים הספיציפיים, החומרים שמהם המדרסים עשויים, המקום שבו אנחנו בוחרים שייצרו עבורנו את המדרסים ועוד. המחירים נעים בדרך כלל בין 700-1,500 שח. חלק מקופות החולים משתתפות במימון של המדרסים, ומי שיש ברשותו פוליסת ביטוח פרטי, רשאי לבדוק האם מגיע לו החזר. בכל אופן, מדרסים אלה יכולים להפחית את הכאבים מהם אנשים הסובלים ממחלת הסוכרת חווים ולשפר במידה מעטה עד רבה את איכות החיים שלהם. ניתן להשאיר את הפרטים שלכם באתר שלנו ונשמח ללוות רתכם שלב אחר שלב במטרה לשפר את חייכם באמצעות מדרסים איכותיים

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!