מדרסים לילדים – מתי נדע אם הילדים צריכים מדרסים?

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!
האם הילד שלך צריך מדרסים?
האם הילד שלך צריך מדרסים?

הידעתם כי המדרסים המודרניים מתאימים לא רק עבור אנשים מבוגרים או ספורטאים? ישנו מגוון רחב ביותר של בעיות אורטופדיות שעלולות להופיע גם בילדים ולפיכך כיום מומלץ לגשת עם הילד לצורך אבחון של בעיות אורטופדיות פוטנציאליות ולנסות לעשות התאמת מדרסים לילדים.

שימו לב – חלק ניכר מהבעיות המופיעות בזמן הילדות נותרות ללא ביטוי קליני במשך שנים רבות. עם זאת, על ידי התאמה של מדרסים לילדים, ניתן למנוע את ההתבטאות הקלינית המאוחרת שלהן מבעוד מועד.

כיצד ניתן לדעת האם הילד צריך מדרסים לילדים?

כפי שציינו, לא תמיד יראו על הילד שהוא צריך מדרסים לילדים. עם זאת, גם במקרים בהם הילד לא סובל מתסמינים מיוחדים הקשורים לכפות הרגליים, אין זה אומר בהכרח שאינו זקוק למדרסים. לאור זאת וככלל, מומלץ לגשת עם הילד לביצוע של בדיקות אבחון קפדניות אצל אורטופד ילדים.

בנוסף לילדים שלא סובלים מתסמינים מיוחדים שקשורים לבעיות בכפות הרגליים, מומלץ לגשת לבדיקת אבחון אצל אורטופד ילדים במידה והילד סובל מנקעים חוזרים בקרסול ואף לאחר הנקע הראשון, במידה והילד סובל מכאבי גב על רקע לא מוסבר או מכאבים ברגליים, במידה והילד סובל מציפורן חודרנית או יבלות כרוניות בכפות הרגליים, במידה והילד סובל מעיוותים בכפות הרגליים ועוד.

כמו כן בכל מקרה שבו הילד עוסק בפעילות ספורטיבית, חשוב לגשת לבדיקת אבחון כיוון שהעומסים בהם נתונות כפות הרגליים של ילדים העוסקים בפעילויות ספורטיביות, בדגש על פעילויות ספורטיביות הכרוכות בקפיצות, דילוגים, ריצה או ניתורים, גבוהים במיוחד.

טיפול בבעיות במבנה כף הרגל של ילדים באמצעות מדרסים לילדים

ילדים רבים סובלים מבעיות שונות הקשורות במבנה אנטומי לא תקין של כף הרגל. במקרים מסוימים מדובר על פגם מולד, במקרים אחרים מדובר על פגם שהתפתח במהלך החיים וכן במקרים רבים מדובר על שינוי במבנה כתוצאה מפציעה, מחלה או תאונה.

חשוב להבין כי מדרסים לילדים לא מסוגלים לתקן את המבנה של הרגל ולא מסוגלים לשנות את המבנה הקיים ולפיכך אינם מסוגלים לרפא את הפתולוגיה.

עם זאת, המדרסים האורטופדים בהחלט מסוגלים לתמוך בכף הרגל, לשפר את היציבה ולמנוע התפתחות של בעיות עתידיות. גם כאן חשוב לציין שבמקרים רבים ולמעשה ברוב המקרים, הבעיות האורטופדיות שמקורן במבנה הלא תקין של כף הרגל לא באות לידי ביטוי בתקופת הילדות אלא רק בשלבים מאוחרים יותר אך באמצעות התאמה של מדרסים לילדים בשלב מוקדם ככל האפשר, ניתן להפחית את הסיכוי להתפתחות תסמינים רבים.

מדרסים לילדים לטיפול בפלטפוס בילדים

הדוגמה הטובה ביותר לעיוות מולד במבנה האנטומי של הרגל הוא כף רגל שטוחה או פלטפוס. בעיה זו באה לידי ביטוי בקריסה של הקשת האורכית בכף הרגל. כף הרגל השטוחה מובילה למגוון רחב ביותר של בעיות אורטופדיות, החל מדלקות בכפות הרגליים וכלה בבעיות גב ובבעיות שונות ביציבה ובשיווי המשקל.

באמצעות התאמה של מדרסים אורטופדים ניתן לתמוך במבנה של כף הרגל, לייצר קשת אורכית מלאכותית ולמנוע התפתחות של בעיות עתידיות.

חשוב מאוד לציין שבניגוד למדרסים אורטופדים המותאמים למבוגרים, במקרה של מדרסים לילדים, ישנה חשיבות עליונה להתייחס לנושא הדינמיות. כף הרגל של ילדים נוטה להתפתח ולהשתנות ולפיכך חשוב ביותר להתאים לילד מדרסים שונים וגדולים יותר אחת לזמן מה. שימוש במדרס שאינו מתאים לגודל הרגל ולמבנה המשתנה שלה, עלול להוביל למגוון רחב של בעיות חדשות ואף להחמיר בעיות קיימות, לתשומת לבכם.

מדרסים לילדים מה הם היתרונות השונים לרכישת מדרסים לילדים?

ילדותבשורות שקדמו לשורות אלה, הבאנו לכם מידע על מצבים שונים שבהם מדרסים לילדים יכולים לסייע – בעיקר בעיות אורטופדיות שונות שקשורות למבנה כף הרגל ולייצוב של כף הרגל עצמה. אנשים רבים בהם אנחנו פוגשים, תוהים מה הם היתרונות השונים ברכישת מדרסים לילדים, אותם יתרונות שלא ניתן להשיג בשום צורת טיפול אחרת. ובכן, אלו הם היתרונות הייחודיים של רכישת מדרסים לילדים צעירים:

  • מדרסים הנלבשים על ידי ילדים החל מגיל צעיר, הם צעד פשוט שיכול לסייע במניעה של הופעת פציעות אורטופדיות רבות הקשורות לכף הרגל, פציעות שפוגשות לעתים קרובות ילדים צעירים, זאת לדוגמת שברים בקרסול, נקעים, מתיחת שרירים, וכיוצא בזאת.
  • ילדים נמצאים זמן רב ביום על הרגליים, דבר שיוצר עומס ומשקל רבים שמופעלים לאורך כל שעות היום על הרגליים שלנו עצמם. מדרסים מסייעים בהקלה על המשקל שמופעל על כפות הרגליים שלנו.
  • ילדים רבים סובלים מיציבה שגויה על כף הרגל. תופעה זו, עשויה להפריע לאותם הילדים בהליכה, ריצה, ובהתפתחות התקנית שלהם לאורך החיים.

מדרסים לילדים יכולים לסייע בהתפתחות הספורטיבית

ילדים רבים בוחרים להשקיע ולהתמיד בגילאים אלה בפעילות גופנית. מדרסים, יכולים לסייע לילדים רבים שמתאמנים בענף ספורט מסוים בצורה אינטנסיבית. עבור אותם הילדים מדרסים יכולים לסייע בהתפתחות הספורטיבית, בשיפור הישגים, הגעה לתוצאות ספורטיביות גבוהות יותר, ובמניעת פציעות ספורט רבות.

איך מתאימים מדרסים לילדים?

בשלב הראשון יש להגיע למכון ייחודי בו מבצעים התאמה שכזו. ניתן לבדוק את הנושא דרך המלצות או ברשת האינטרנט. בשלב הבא, המומחה יבדוק את כפות רגליו של ילדכם ואת היציבה שלו. לאחר מכן ייבחר סוג המדרס המתאים והחומרים ממנו המדרס יהיה עשוי. המדרס אמור להתאים באופן מדויק ומושלם לכף הרגל ולמבנה האנטומי שלה. לאחר מספר שבועות, יקבל הילד שלכם את המדרסים מוכנים ויוכל להתחיל לשלב אותם בתוך הנעליים. במקרים מסוימים, ימליץ המומחה על התאמת נעל המתאימה הן למבנה כפות הרגליים של ילדיכם והן למדרסים עצמם

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!