מדרסים לילדים – מתי נדע אם הילדים צריכים מדרסים?

לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 053-3561487

האם הילד שלך צריך מדרסים?
האם הילד שלך צריך מדרסים?

הידעתם כי המדרסים המודרניים מתאימים לא רק עבור אנשים מבוגרים או ספורטאים? ישנו מגוון רחב ביותר של בעיות אורטופדיות שעלולות להופיע גם בילדים ולפיכך כיום מומלץ לגשת עם הילד לצורך אבחון של בעיות אורטופדיות פוטנציאליות.

שימו לב – חלק ניכר מהבעיות המופיעות בזמן הילדות נותרות ללא ביטוי קליני במשך שנים רבות. עם זאת, על ידי התאמה של מדרסים אורטופדים לילדים, ניתן למנוע את ההתבטאות הקלינית המאוחרת שלהן מבעוד מועד.

כיצד ניתן לדעת האם הילד זקוק למדרסים?

כפי שציינו, לא תמיד יראו על הילד שהוא זקוק למדרסים. עם זאת, גם במקרים בהם הילד לא סובל מתסמינים מיוחדים הקשורים לכפות הרגליים, אין זה אומר בהכרח שאינו זקוק למדרסים. לאור זאת וככלל, מומלץ לגשת עם הילד לביצוע של בדיקות אבחון קפדניות אצל אורטופד ילדים.ילדות

בנוסף לילדים שלא סובלים מתסמינים מיוחדים שקשורים לבעיות בכפות הרגליים, מומלץ לגשת לבדיקת אבחון אצל אורטופד ילדים במידה והילד סובל מנקעים חוזרים בקרסול ואף לאחר הנקע הראשון, במידה והילד סובל מכאבי גב על רקע לא מוסבר או מכאבים ברגליים, במידה והילד סובל מציפורן חודרנית או יבלות כרוניות בכפות הרגליים, במידה והילד סובל מעיוותים בכפות הרגליים ועוד.

כמו כן בכל מקרה שבו הילד עוסק בפעילות ספורטיבית, חשוב לגשת לבדיקת אבחון כיוון שהעומסים בהם נתונות כפות הרגליים של ילדים העוסקים בפעילויות ספורטיביות, בדגש על פעילויות ספורטיביות הכרוכות בקפיצות, דילוגים, ריצה או ניתורים, גבוהים במיוחד.

טיפול בבעיות במבנה כף הרגל של ילדים באמצעות מדרסים

ילדים רבים סובלים מבעיות שונות הקשורות במבנה אנטומי לא תקין של כף הרגל. במקרים מסוימים מדובר על פגם מולד, במקרים אחרים מדובר על פגם שהתפתח במהלך החיים וכן במקרים רבים מדובר על שינוי במבנה כתוצאה מפציעה, מחלה או תאונה.

חשוב להבין כי מדרסים לא מסוגלים לתקן את המבנה של הרגל ולא מסוגלים לשנות את המבנה הקיים ולפיכך אינם מסוגלים לרפא את הפתולוגיה.

עם זאת, המדרסים האורטופדים בהחלט מסוגלים לתמוך בכף הרגל, לשפר את היציבה ולמנוע התפתחות של בעיות עתידיות. גם כאן חשוב לציין שבמקרים רבים ולמעשה ברוב המקרים, הבעיות האורטופדיות שמקורן במבנה הלא תקין של כף הרגל לא באות לידי ביטוי בתקופת הילדות אלא רק בשלבים מאוחרים יותר אך באמצעות התאמה של מדרסים אורטופדים בשלב מוקדם ככל האפשר, ניתן להפחית את הסיכוי להתפתחות תסמינים רבים.

מדרסים לטיפול בפלטפוס בילדים

הדוגמה הטובה ביותר לעיוות מולד במבנה האנטומי של הרגל הוא כף רגל שטוחה או פלטפוס. בעיה זו באה לידי ביטוי בקריסה של הקשת האורכית בכף הרגל. כף הרגל השטוחה מובילה למגוון רחב ביותר של בעיות אורטופדיות, החל מדלקות בכפות הרגליים וכלה בבעיות גב ובבעיות שונות ביציבה ובשיווי המשקל.

באמצעות התאמה של מדרסים אורטופדים ניתן לתמוך במבנה של כף הרגל, לייצר קשת אורכית מלאכותית ולמנוע התפתחות של בעיות עתידיות.

חשוב מאוד לציין שבניגוד למדרסים אורטופדים המותאמים למבוגרים, במקרה של מדרסים אורטופדים המותאמים לילדים, ישנה חשיבות עליונה להתייחס לנושא הדינמיות. כף הרגל של ילדים נוטה להתפתח ולהשתנות ולפיכך חשוב ביותר להתאים לילד מדרסים שונים וגדולים יותר אחת לזמן מה. שימוש במדרס שאינו מתאים לגודל הרגל ולמבנה המשתנה שלה, עלול להוביל למגוון רחב של בעיות חדשות ואף להחמיר בעיות קיימות, לתשומת לבכם.

אהבתם? שתפו!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
050-5588399