מדרסים לכדורסל – על חשיבות התאמת מדרסים לרגל!

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

מדרסים לשחקני כדורסלכדורסל מהווה את אחד מענפי הספורט בהם השכיחות של הפציעות האורתופדיות בכפות הרגליים היא בין הגבוהות ביותר, מרבית נעלי הכדורסל כוללים מדרסים לכדורסל העוזרים לשיפור הביצועים. תורמים לכך שלושה גורמים מרכזיים להלן:

משקל השחקנים – שחקני כדורסל גבוהים במיוחד ועל אף שאינם סובלים מעודף משקל או השמנה, הרי שמסת הגוף שלהם גדולה מהרגיל ובהתאם גם העומסים המופעלים על כפות הרגליים שלהם בזמן המשחק.

ניתורים וקפיצות – בניגוד לענפי ספורט פופולאריים אחרים, בכדורסל השחקנים מבצעים קפיצות רבות לעתים קרובות. במהלך הניתור ובמהלך הנחיתה על הקרקע מופעלים עומסים כבדים במיוחד על חלקי כף הרגל.

שינויי כיוון – גורם נוסף התורם לשכיחות הגבוהה של פציעות אורתופדיות בכפות הרגליים של שחקני כדורסל הוא הצורך לשנות כיווני תנועה בתדירות גבוהה כחלק מטקטיקות המשחק שנועדו להטעות את שחקני הקבוצה היריבה בנוגע לכיוון ההתקדמות של השחקנים.

לאור כל זאת, אורתופדים ממליצים בחום לעוסקים בכדורסל באופן מקצועני וחובבני כאחד להצטייד עם מדרסים לכדורסל מיוחדים בהתאמה אישית במטרה למנוע את הסיכוי לפציעות.

מדרסים לכדורסל עוזרים בבלימת זעזועים ואחיזה משופרת בנעל

התכונות המרכזיות של מדרסים לכדורסל הן שיפור האחיזה בנעל ושיפור בלימת הזעזועים. השיפור של האחיזה בנעל מפחית את הסיכוי לשפשוף של הרגל ולנקעים בקרסול והשיפור בבלימת הזעזועים מפחית את העומס המופעל על כל מערכת היציבה בזמן הנחיתה מהקפיצה או בזמן הריצה למשל.נעליים

נעלי כדורסל מותאמות לצרכים האלו בדיוק, אך שימוש במדרסים לכדורסל בנוסף לנעלי הכדורסל יוצר אפקט סינרגטי מבחינת ההגנה על כפות הרגליים ומערכת היציבה באופן כללי.

חלוקת משקל חכמה יותר בכף הרגל

לכל כף רגל ישנו מבנה אנטומי ייחודי המשפיע באופן מרחיק לכת על האופן שבו הרגל מונחת על הקרקע. במקרים מסוימים החלוקה של משקל הגוף אינה אופטימאלית וכתוצאה מכך אזור מסוים בכף הרגל צריך לשאת במשקל רב יותר ובעומסים גדולים יותר מאזורים אחרים בכף הרגל.

כל עוד לא מופעלים על כף הרגל עומסים גדולים במיוחד, ייתכן כי האדם שסובל מחוסר איזון בחלוקת המשקל ברגל לא יהיה מודע לכך כלל. עם זאת, במידה ויופעלו על הרגל עומסים כבדים דוגמת אלו המופעלים עליה במהלך משחק כדורסל, הרי שהעומס על האזור הרלוונטי עלול להוביל לכאבים חמורים ולהתפתחות דלקת באזור.

כמו כן יש לציין כי בעיות במנח של כף הרגל עלולות לגרום לבעיות בכל מערכת השלד והשריר בדגש על שרירי היציבה שכן כאשר מנח כף הרגל לא אופטימאלי, מופעלים מנגנוני פיצוי מסוימים שעלולים לגרום לכאבים בחגורת הכתפיים, בברכיים ובגב התחתון. באמצעות התאמה אישית של מדרסים אורתופדיים לשחקני כדורסל או מדרסים לכדורסל המותאמים לשחקנים, ניתן להביא לכדי מצב של חלוקת משקל אופטימאלית תוך חלוקת המשקל והעומסים באופן המוצלח והשוויוני ביותר בין חלקי כף הרגל השונים.

מדרסים לכדורסל מונעים בעיות בריאות

השימוש האחרון של מדרסים לכדורסל הוא מניעה של החמרת בעיה קיימת. על מנת לסבר את האוזן בנוגע לשימוש זה ניתן לדוגמה שחקן כדורסל חובב הסובל מכף רגל שטוחה. בחיי היומיום בעיה זו לא מפריעה לו יתר על המידה שכן באופן שגרתי הוא לא מפעיל יותר מדי עומס על קשת כף הרגל ולא נזקק ליכולת בלימת זעזועים גבוהה.

עם זאת, כאשר הוא משחק כדורסל, הקשת האורכית של כף הרגל שלו נוטה לקרוס וכתוצאה מכך הוא מסיים כל משחק עם כאבים חזקים בכפות הרגליים ובברכיים. על ידי התאמת מדרסים למניעת קריסת הקשת האורכית או כל בעיה אחרת, ניתן לסייע לגוף להתמודד עם מגוון בעיות אורתופדיות ולמנוע את ההחמרה שלהן בעקבות המשחק.

מדרסים לכדורסל – כיצד תהליך התאמת המדרס באופן אישי עשוי להיראות?

שחקן כדורסלבשורות הקודמות נגענו גם כן בסוגיה הזו – בסופו של דבר אחד הדברים הטובים ביותר, ואחד הדברים שמייחדים הכי הרבה את המדרסים האורטופדיים לכפות הרגליים – זה העובדה שכל מדרס ומדרס הוא כזה שמיוצר בהתאמה אישית, זאת אומרת – כל מדרס מותאם בצורה המדויקת ביותר לכפות הרגליים של אותו הלקוח. אך כיצד ההתאמה האישית של המדרסים עובדות? כיצד התהליך לרכישת המדרס עובד? בדיוק בשביל זה, ריכזנו לכם בשורות הקרובות את השלבים השונים להתאמת מדרס באופן אישי – התהליך המלא אותו תעברו:

  1. פגישה התחלתית – פגיעה ראשונה אשר מתרחשת עם הגעתכם למכון לייצור המדרסים. כחלק מהפגישה הזו, תעברו תחקור ולקיחת מדדים על ידי העובדים במכון זה. המטרה המרכזית של הפגישה הזו – לקיחת שלל המדדים השונים שמסייעים לאנשים במכון ליצירת המדרסים לייצר מדרס שמותאם לכפות הרגליים שלכם באופן מדויק.
  2. ייצור המדרסים – ייצור המדרסים מתבצע לאורך פרק זמן קצר לאחר תום הפגישה הראשונה, זאת כאשר הייצור מתבצע על סמך המדדים השונים שנלקחו בפגישה הראשונית לייצור המדרסים.
  3. בדיקת המדרס הראשוני – תוזמנו להגיע פעם נוספת למכון לייצור המדרסים, ותדרשו למדוד את אב הטיפוס של המדרס שלכם שייצרו במיוחד עבורכם. בעזרת המדידה הזו, נוכל לדעת האם המדרס מתאים, או שעלינו לבצע שינויים במדרס.
  4. מזל טוב! יש לכם זוג מדרסים לכדורסל חדש!

לסיכום, אם אתם משחקים כדורסל, בין אם באופן קבוע ובין אם בצורה חובבנית, יכול מאוד להיות שאתם זקוקים למדרסים. מדרסים בהתאמה אישית יכולים לשפר משמעותית את חווית המשחק שלכם ואף את ההישגים שלכם, הן בטווח הקצר והן בטווח הרחוק. יחד עם זאת, כן חשוב שתהיה התאמה מדויקת ואופטימלית של המדרסים לפי המבנה של כף הרגל שלכם. בזמן משחק ובכלל נוצר המון עומד על הברכיים, השרירים הגדולים והקטנים של הרגליים ואפילו על הגב, הכתפיים והצוואר. מדרסים יכולים להקל משמעותית ולהוריד עומס מכם ומהגוף שלכם מה שיפחית את הסיכוי לפציעות ספורט ושאר כאבים. 

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!