מדרסים בהתאמה אישית – למה זה כדאי?

לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 053-3561487

מדרסים המותאמים במיוחד עבורך!
מדרסים המותאמים במיוחד עבורך!

המודעות לכך שמדרסים יכולים לסייע במניעת מחלות רגליים רבות, להפחית את הסיכון להחמרת מחלות קיימות ולטפל במגוון רחב של בעיות רגליים ויציבה, נמצאת בשנים האחרונות בשיאה.

עם זאת, רבים בקרב הציבור הרחב עדיין לא מבינים את החשיבות הרבה שיש לבחירה במדרסים בהתאמה אישית. כתוצאה מכך, ישנם עדיין רבים שרוכשים מדרסים גנריים או ליתר דיוק רפידות נעליים בייצור המוני ולא מבינים שבעשותם כן, הם עלולים לא רק שלא לטפל בעצמם, אלא לגרום להחמרה בנזק הקיים ואף לפתח פתולוגיות נוספות. במאמר שלפניכם נסביר את החשיבות הרבה שיש לבחירה במדרסים בהתאמה אישית.

ההתאמה האישית כחלק מהרעיון הבסיסי העומד מאחורי השימוש במדרסים

על מנת להבין עד כמה חשובה ההתאמה האישית של המדרסים למבנה האנטומי של המטופל, יש להבין תחילה את הרעיון העומד מאחורי המדרסים באופן כללי. ובכן, השימוש במדרסים מיועד בראש ובראשונה לשנות את המנח של כף הרגל, לתמוך במבנה הלא תקין של הרגל ולשנות את חלוקת העומס על אזורי כף הרגל השונים. לאור העובדה שלכל אדם ישנו מבנה אנטומי שונה, הרי שלא ניתן להתייחס לכל כף רגל באותו האופן מבחינה אנטומית.נעליים

כמו כן חשוב להבין שישנו מגוון רחב ביותר של פתולוגיות בכפות הרגליים וכי כל פתולוגיה צריכה לקבל מענה ספציפי. כך למשל בעיה של דלקת מפרקים בבהונות הרגליים דורשת מענה שונה לחלוטין מזה שדורשת בעיה של כף רגל שטוחה. באותה נשימה ניתן לכתוב כי מדרסים שמותאמים לאדם שסובל מדלקת ברקמת החיתולית הכפית מעוצבים באופן שונה לחלוטין מהאופן שבו מעוצבים מדרסים המותאמים עבור אדם שסובל מדלקת בגיד אכילס לצורך העניין.

מאחר וכל כף רגל שונה מרעותה ומאחר וכל פתולוגיה צריכה לקבל התייחסות טיפולית שונה, הרי שלא ניתן להפיק את המרב מהמדרסים מבלי לדאוג להתאמה אישית ומדויקת בין מבנה המדרסים לבין מבנה כף הרגל של המטופל והבעיה ממנה הוא סובל.

מה יש לעשות במצבים בהם המבנה של כף הרגל משתנה במשך הזמן?

לעתים גם התאמה של מדרסים לכף הרגל של המטופל לא מונעת חוסר התאמה עתידי וזאת משום שישנם מצבים מסוימים בהם המבנה האנטומי של הרגל משתנה. בין היתר מצבים כאלו יכולים להתרחש בנסיבות הבאות:

  • שינוי ניווני כתוצאה ממחלת מפרקים מתקדמת.סימן שאלה
  • שינוי אנטומי כתוצאה ממחלה שנקראת הלוקס ולגוס.
  • שינויים כתוצאה מהתבגרות טבעית – מצבים אלו מתרחשים בעיקר בקרב מטופלים שעושים שימוש במדרסים מגיל צעיר לקראת גיל ההתבגרות.
  • שינוי כתוצאה מכריתה של אזור מסוים בכף הרגל – מצבים אלו מתרחשים בעיקר בקרב חולי סוכרת שסובלים מכיבים שלא מחלימים המובילים לנמק בכף הרגל.

בכל אחד ואחד מהמצבים האלו ישנו צורך להחליף את המדרסים הקיימים. לצורך כך יש לעבור את תהליך ההתאמה פעם נוספת ולייצר מדרסים חדשים. מומלץ ביותר שלא להתמהמה עם תהליך ההתאמה ולעבור אותו סמוך ככל האפשר לשינוי. במידה וידוע כי כף הרגל צפויה להתפתח, כמו למשל בגיל ההתבגרות, יש לעבור בדיקות תאימות לעתים תכופות יחסית.

ראו גם:

שאלות ותשובות בנושגע למדרסים

אהבתם? שתפו!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
050-5588399