חשיבות מדרסים לספורטאים מקצועיים וחובבניים

לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 053-3561487

מדרסים מותאמים אישית לספורטאים - למה זה כדאי?

העיסוק בספורט מנהל יחסי גומלין מורכבים בצורה בלתי רגילה עם הבריאות שלנו. מצד אחד כל אחד יודע שהעיסוק בספורט משפר את הבריאות הכללית ואת מצב הרוח ומעניק תוספת נאה לתוחלת החיים. מצד שני, העיסוק בספורט באופן לא מותאם, עלול להוביל לעלייה בשכיחות של הפציעות בדגש על פציעות אורתופדיות.

כמובן שהשכיחות הגבוהה של הפציעות האורתופדיות לא צריכה לגרום לאיש להפסיק לעסוק בפעילות ספורטיבית ולכן כאשר באים לעסוק בפעילות ספורטיבית יש לעשות ככל האפשר על מנת לצמצם את הסיכוי לפציעות. אחת משיטות צמצום הסיכויים להיפגע הוא בעזרת השימוש במדרסים אורתופדיים.

בעיות אורתופדיות אצל ספורטאים מקצועיים וחובבנים

סוגי הפציעות משתנים בהתאם לענף הספורט הספציפי כיוון שבכל ענף וענף הגוף של השחקנים נאלץ לעמוד בעומסים ובאתגרים שונים. כך למשל ריצה למרחקים ארוכים משפיעה על הגוף של הרצים באופן שונה לחלוטין מזה שבו משפיע משחק כדורסל על גוף השחקנים.ספורט

המקור לפציעות יכול להיות שינוי מהיר של כיוון התנועה כמו שקורה לא אחת במשחקי כדוריד, בלימה פתאומית אחרי ריצה מהירה כמו למשל במשחק הטניס, נחיתה לא מוצלחת אחרי קפיצה או ניתור כמו שקורה במשחק הכדורסל ועוד. עם כל אחד ואחד מסוגי הפציעות הנ"ל ועוד סוגים רבים אחרים ניתן להתמודד באמצעות התאמה של מדרסים אורתופדיים.

כיצד מסייעים מדרסים אורתופדיים להפחתת הסיכוי לפציעות?

מדרסים אורתופדיים מביאים לשיפור בבלימת הזעזועים באופן כזה בכל פעם שהרגל פוגשת את הקרקע, העומס המופעל עליה ועל מערכת היציבה באופן כללי מופחת.

המדרסים משפרים את אחיזת הרגל בנעל – כך שמופחת הסיכוי לשפשוף של העור או לגלישה של הרגל בתוך הנעל.

מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית מאפשרים שינוי מנח כף הרגל – כך ניתן לדאוג לפיזור אופטימאלי של משקל הגוף על פני האזורים השונים בכף הרגל ולמנוע מצב שבו יופעל עומס רב מדי על אזור ספציפי שיוביל במהלך הזמן לשחיקה של אזור זה.

השימוש במדרסים אורתופדיים משפר את יציבת השחקנים –  כפות הרגליים משחקות תפקיד מרכזי באיכות היציבה שלנו ויציבה לא נכונה או לא מותאמת עלולה להוביל למגוון רחב ביותר של תסמינים, החל מפריצת דיסק וכלה בכאבי ברכיים.

מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית משפרים את תחושת הביטחון במהלך התנועה ומשפרים את ההישגים.

שימוש במדרסים בקרב ספורטאים הסובלים מבעיות אורתופדיות בכפות הרגליים

אמנם מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית יכולים לסייע לכל ספורטאי מקצועי או חובב לשפר את הישגיו וליהנות מהפחתה בסיכוי לפציעות, אבל זה המקום לציין שהמדרסים חשובים במיוחד עבור ספורטאים הסובלים מבעיות שונות בכפות הרגליים. כל בעיה אורתופדית בכפות הרגליים שאינה זוכה להתייחסות או לטיפול הולכת ומחמירה במהלך הזמן.

ההחמרה של הבעיות השונות מהירה במיוחד בקרב ספורטאים. לפיכך, במידה וקיימת בעיה אורתופדית מסוימת בכפות הרגליים, ישנה חשיבות עליונה להתאים לספורטאי מדרסים באופן אישי בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל ובהתאם למבנה האנטומי הייחודי של כף הרגל שלו.

בעיות אורתופדיות בכפות הרגליים שיכולות למצוא מענה מוצלח בעזרת מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית הן למשל כף רגל שטוחה (פלטפוס), דורבן, הלוקס ולגוס, יבלות חוזרות באצבעות הרגליים, כף רגל שקועה או גבוהה ועוד.

אולי יעניין אותך גם:

באיזו תדירות יש להחליף מדרסים?

מותג מדרסים ויברם – איכות מדרסים מהטובות בארץ ובעולם

ריצות שטח ואולטרה באתר trail

אהבתם? שתפו!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
050-5588399