חשיבות מדרסים לספורטאים מקצועיים וחובבניים

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

מדרסים מותאמים אישית לספורטאים - למה זה כדאי?

העיסוק בספורט מנהל יחסי גומלין מורכבים בצורה בלתי רגילה עם הבריאות שלנו. מצד אחד כל אחד יודע שהעיסוק בספורט משפר את הבריאות הכללית ואת מצב הרוח ומעניק תוספת נאה לתוחלת החיים. מצד שני, העיסוק בספורט באופן לא מותאם, עלול להוביל לעלייה בשכיחות של הפציעות בדגש על פציעות אורתופדיות.

כמובן שהשכיחות הגבוהה של הפציעות האורתופדיות לא צריכה לגרום לאיש להפסיק לעסוק בפעילות ספורטיבית ולכן כאשר באים לעסוק בפעילות ספורטיבית יש לעשות ככל האפשר על מנת לצמצם את הסיכוי לפציעות. אחת משיטות צמצום הסיכויים להיפגע הוא בעזרת השימוש במדרסים אורתופדיים.

בעיות אורתופדיות אצל ספורטאים מקצועיים וחובבנים

סוגי הפציעות משתנים בהתאם לענף הספורט הספציפי כיוון שבכל ענף וענף הגוף של השחקנים נאלץ לעמוד בעומסים ובאתגרים שונים. כך למשל ריצה למרחקים ארוכים משפיעה על הגוף של הרצים באופן שונה לחלוטין מזה שבו משפיע משחק כדורסל על גוף השחקנים.

המקור לפציעות יכול להיות שינוי מהיר של כיוון התנועה כמו שקורה לא אחת במשחקי כדוריד, בלימה פתאומית אחרי ריצה מהירה כמו למשל במשחק הטניס, נחיתה לא מוצלחת אחרי קפיצה או ניתור כמו שקורה במשחק הכדורסל ועוד. עם כל אחד ואחד מסוגי הפציעות הנ"ל ועוד סוגים רבים אחרים ניתן להתמודד באמצעות התאמה של מדרסים אורתופדיים.

כיצד מסייעים מדרסים אורתופדיים להפחתת הסיכוי לפציעות?

מדרסים אורתופדיים מביאים לשיפור בבלימת הזעזועים באופן כזה בכל פעם שהרגל פוגשת את הקרקע, העומס המופעל עליה ועל מערכת היציבה באופן כללי מופחת.

המדרסים משפרים את אחיזת הרגל בנעל – כך שמופחת הסיכוי לשפשוף של העור או לגלישה של הרגל בתוך הנעל.

מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית מאפשרים שינוי מנח כף הרגל – כך ניתן לדאוג לפיזור אופטימאלי של משקל הגוף על פני האזורים השונים בכף הרגל ולמנוע מצב שבו יופעל עומס רב מדי על אזור ספציפי שיוביל במהלך הזמן לשחיקה של אזור זה.

השימוש במדרסים אורתופדיים משפר את יציבת השחקנים –  כפות הרגליים משחקות תפקיד מרכזי באיכות היציבה שלנו ויציבה לא נכונה או לא מותאמת עלולה להוביל למגוון רחב ביותר של תסמינים, החל מפריצת דיסק וכלה בכאבי ברכיים.

מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית משפרים את תחושת הביטחון במהלך התנועה ומשפרים את ההישגים.

שימוש במדרסים בקרב ספורטאים הסובלים מבעיות אורתופדיות בכפות הרגליים

אמנם מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית יכולים לסייע לכל ספורטאי מקצועי או חובב לשפר את הישגיו וליהנות מהפחתה בסיכוי לפציעות, אבל זה המקום לציין שהמדרסים חשובים במיוחד עבור ספורטאים הסובלים מבעיות שונות בכפות הרגליים. כל בעיה אורתופדית בכפות הרגליים שאינה זוכה להתייחסות או לטיפול הולכת ומחמירה במהלך הזמן.

ההחמרה של הבעיות השונות מהירה במיוחד בקרב ספורטאים. לפיכך, במידה וקיימת בעיה אורתופדית מסוימת בכפות הרגליים, ישנה חשיבות עליונה להתאים לספורטאי מדרסים באופן אישי בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל ובהתאם למבנה האנטומי הייחודי של כף הרגל שלו.

בעיות אורתופדיות בכפות הרגליים שיכולות למצוא מענה מוצלח בעזרת מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית הן למשל כף רגל שטוחה (פלטפוס), דורבן, הלוקס ולגוס, יבלות חוזרות באצבעות הרגליים, כף רגל שקועה או גבוהה ועוד.

אולי יעניין אותך גם:

באיזו תדירות יש להחליף מדרסים?

מותג מדרסים ויברם – איכות מדרסים מהטובות בארץ ובעולם

מדרסים לספורטאים – כך מדרסים לספורטאים מהווים כלי נהדר למניעת פציעות עתידיות

בשורות הקודמות, דיברנו ונגענו בעובדה שמדרסים מסוגלים לסייע ולספורטאים רבים לשפר את הביצועים הספורטיביים שלהם, דבר שבעצם מסייע לאותם הספורטאים להשתפר בענף הספורט בו הם מתאמנים, ולהגיע לתוצאות מכובדות וגבוהות הרבה יותר. אולם, אחד הצדדים הכי חשובים בכל הנוגע לשימוש של ספורטאים במדרסים לרגליים, זה העובדה שעל פי מחקרים רבים בתחום רפואת הספורט, שימוש של ספורטאים במדרסים מסייע למניעת פציעות עתידיות, ולהקטנת סך הפציעות לאורך כל הקריירה הספורטיבית . מדובר על מידע אשר הוכח במאמרים ובכתבי עת רפואיים רבים, מחקרים אשר בוחנים את התנהגות כף הרגל והשפעת מדרסים לספורטאים על פציעות ועל אופי הפציעות של אותם הספורטאים.

מדרסים לספורטאים כיצד נראה התהליך להתאמת מדרסים באופן אישי לספורטאים

כפי שציינו לפני כן, מדרסים לספורטאים הם מדרסים אשר חייבים להיות מיוצרים בצורה אישית עבור כל ספורטאי. אז איך בעצם נראה התהליך? אותו התהליך שלאחריו תצאו עם זוג מדרסים חדש שיסייעו לכם בפעילות הספורטיבית? בצורה הבאה.

    1. פגישה ראשונה במהלכה יילקחו מדדים שונים שמסייעים להתאמת המדרס באופן אישי.
    2. לאחר מכן, המכון לייצור המדרסים יחל בעבודה להכנת המדרסים שלכם
    3. מגיעים לפגישה נוספת, במהלכה מתרשמים מהמדרס אשר ייוצרו עבורכם, במטרה לבדוק האם המדרס אכן מתאים ונוח לכם.
    4. במידה שיש תיקונים לבצע אלה מבוצעים על ידי המכון לייצור המדרסים
    5. תתחדשו! יש בידכם כעת מדרסים לספורטאים.

לסיכום, מדרסים לספורטאים יכולים לסייע במידה רבהראשית כל, המדרס בא בעצם להתאים את כף הרגל למצב הקיים שלה ולבצע שינויים בהתאם לצורך. כך התמיכה שקיימת בין כף הרגל לבין הנעל אותה הספורטאי נועל היא טובה יותר. יחד עם זאת, המדרס בטווח הרחוק מסייע להפחית את הסיכוי לפציעות ספורט, דלקות ובעיות אורטופדיות הנוצרות ברוב המקרים כתוצאה מעומס יתר. דבר נוסף בא לידי ביטוי בכך שמדרסים מסייעים לשפר את הביצועים של ספורטאים, מפחיתים עייפות ותורמים לרמות גבוהות יותר של אנרגיות. לכן, אם אתם מתאמנים באופן קבוע, מבצעים פעילות גופנית או מחשיבים עצמכם ספורטאים מקצועיים, שווה להשקיע במדרס מקצועי

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!