מדרסים אורטופדים

לייעוץ חינם מלאו את הטופס או חייגו: 053-3561487

למי מיועדים מדרסים אורטופדים?

מדרסים אורטופדים הם מדרסים שמיועדים לטפל במגוון בעיות אורטופדיות שמקורן בבעיות שונות בכפות הרגליים.

בניגוד לרפידות הנעליים, המדרסים האורטופדים מיוצרים בהתאמה אישית לכף הרגל של המטופל. כמו כן המדרסים האורטופדים מותאמים עבור כל מטופל באופן אישי בהתאם לבעיה ממנה הוא סובל.

מאמר זה מפרט את מגוון הבעיות הניתנות לטיפול עם מדרסים אורטופדים וכן נדון בטכניקות הייצור השונות של מדרסים מיוחדים אלו.

באילו בעיות ניתן לטפל באמצעות מדרסים אורטופדים?

קצרה היריעה מלהרחיב אודות כל הבעיות האורטופדיות שניתן לטפל בהן באמצעות מדרסים ולכן ניגע רק בכמה מהן על קצה המזלג להלן:

פלטפוס

כף רגל שטוחה היא בעיה שכיחה מאוד שבאה לידי ביטוי בקריסה של הקשת האורכית בכף הרגל. מדובר על בעיה מולדת הדורשת התייחסות טיפולית שכן ללא טיפול היא עלולה להוביל למגוון רחב ביותר של בעיות אורטופדיות ולגרום למגוון תסמינים, החל מבעיות יציבה וכלה בכאבי גב חמורים.

מדרסים אלו מעוצבים באופן מיוחד במטרה לספק תמיכה לכף הרגל השטוחה ולמעשה מייצרים את הקשת החסרה באופן מלאכותי.

הלוקס ולגוס

בעיה נפוצה נוספת שמופיעה בעיקר בקרב נשים מבוגרות כתוצאה מנעילה של נעלי עקב לא מתאימות לאורך שנים רבות. תסמיני המחלה כוללים שינויים במבנה האנטומי של אצבעות הרגליים וכאבים חזקים בזמן הדריכה על הרגל הפגועה.

מדרסים אורטופדים מאפשרים להפחית את הלחץ המופעל על החלק הקדמי של כף הרגל ולפזר את העומס של משקל הגוף באופן שונה על מנת שחלקי הרגל האחרים יישאו בעומסים הכבדים המופעלים על כף הרגל בכל צעד וצעד.

רגליים באורך שונה

בעיות אורטופדיות רבות נגרמות כתוצאה מרגליים באורך שונה. אנשים רבים סובלים מבעיה זו מבלי שהם מודעים לכך כלל וזאת כיוון שלעתים ההבדל באורך הרגליים הוא של כמה מילימטרים בלבד.

מדרסים אורטופדים בהתאמה אישית יכולים לנטרל את ההבדל באורך הרגליים ולמנוע בעיות רבות לרבות בעיות בעמוד השדרה שמקורן ביציבה הלא סימטרית.

דורבן

אחת מהבעיות הנפוצות ביותר בכף הרגל. הסובלים מבעיה זו מתלוננים על כאבים חמורים באזור עקב הרגל בזמן הדריכה. שימוש במדרסים אורטופדים בהתאמה אישית מאפשר להפחית את העומס המופעל על העקב הדואב בזמן הדריכה על הרגל.

בעיות בזרימת הדם

מדרסים אורטופדים בהתאמה אישית מתאימים במיוחד עבור אנשים הסובלים ממגוון רחב של בעיות במחזור הדם ברגליים בדגש על אנשים הסובלים ממחלת הסוכרת. חלק ניכר מהמדרסים בקטגוריה זו מיוצרים מחומרים טבעיים כמו למשל שעם על מנת למנוע הצטברות של חום בתוך הנעל.

אבחון להתאמה אישית של מדרסים אורטופדים

לפני שניגשים לטכניקות הייצור המודרניות והמסורתיות של המדרסים האורטופדים, יש תחילה להתייחס לשלב האבחון. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמדרסים האורטופדים צריכים להתאים לא רק למבנה האנטומי של המטופל בכפות הרגליים, אלא כפי שציינו, לבעיה הספציפית ממנה הוא סובל.נעליים

אדם בעל מבנה כף רגל מסוים זקוק למדרס מסוים במידה והוא סובל מדורבן ולמדרס המעוצב באופן שונה לחלוטין במידה והוא סובל מהלוקס ולגוס לצורך העניין. לאחר שבוצע אבחון מקיף ולאחר שהוחלט על הצורך שצריך המדרס לענות עליו, ניתן לגשת לשלב הייצור. כיום ישנו מגוון רחב ביותר של טכניקות ייצור מדרסים כשבין היתר מדובר על הטכניקות הבאות:

הנחת רצועות גבס על כף הרגל של המטופל לצורך יצירת תבנית גבס אישית לפיה מייצרים את המדרסים; דריכה על משטח המצויד בחיישנים רגישים ללחץ; והכנסת תמיסה פולימרית לנעל המתגבשת תוך ארבע דקות בהתאם למבנה כף הרגל של המטופל.

 

אולי יעניין אותך גם:

המהפכה הטכנולוגית הגיעה גם לעולם המדרסים

אהבתם? שתפו!
Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
050-5588399