ארתריטיס: דלקת מפרקים בכפות הרגליים

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

מדרסים לדלקת פרקים

דלקת מפרקים בכפות הרגליים היא בדרך כלל תוצאה של מחלה הנקראת אוסטאוארתריטיס, או דלקת מפרקים ניוונית.

מחלה זו הידועה גם בשמות "שחיקת מפרקים" או "שחיקת סחוס" יכולה לבוא לידי ביטוי במפרקים רבים בגוף ונחשבת לפגיעה המפרקית הנפוצה ביותר מכלל הבעיות המפרקיות.

בקרב שמונים אחוז מבני שישים וחמש ומעלה ניתן למצוא עדויות לקיום דלקת מפרקים ניוונית בצילום רנטגן.

המחלה מתאפיינת בחוסר איזון בין תהליכי ההרס לתהליכי הבנייה של הסחוס במפרקים. הסובלים ממחלה זו מפתחים רקמת עצם חדשה באזור המפרק בעקבות מנגנון הפיצוי הטבעי של הגוף וכתוצאה מכך עלולים לסבול מכאיבים חמורים באזור המפרק.

התסמינים הנפוצים של ארתריטיס ודלקת מפרקים בכפות הרגליים

הפגיעה ברגליים נפוצה ביותר בעיקר על רקע העובדה שהרגליים נושאות במשקל הגוף ולפיכך מופעל עליהן עומס רב מדי יום. התסמין המרכזי של דלקת ארתריטיס במפרקים הוא כאב שמתפתח באופן הדרגתי. הכאב בדרך כלל מוקל במנוחה ומחמיר בזמן הפעילות.

במקרים החמורים, הכאב יכול להיות חמור עד כדי כך שהחולה לא יוכל לדרוך על הרגליים, ללכת, לטפס מדרגות ועוד. ככל שהעומס על המפרק גדול יותר, כך הסיכוי להתפתחות הדלקת ולהחמרת התסמינים רב יותר.

האם ניתן למנוע דלקת ארתריטיס במפרקים ניוונית באמצעות מדרסים?

בהחלט. ניתן להקל על חיי הסובלים ממנה על ידי הפחתת הסיכוי לסיבוכים, האטת קצב ההתקדמות של המחלה, הפחתת הכאב ועוד. לאור זאת מטרות העל של הטיפולים המקובלים כיום לדלקת מפרקים ניוונית הן שמירה על טווח הפעילות של המפרק, הפחתת הכאב למינימום ושמירה על איכות חיים גבוהה ככל האפשר.

לצד השינויים באורח החיים (שכוללים התחלה של תרגול פיזיותרפיה, דיאטה והתעמלות) והטיפולים התרופתיים שמיועדים להפחית את הכאב ואת מדדי הדלקת, נהוג כיום להמליץ לסובלים מדלקת מפרקים בכפות הרגליים לגשת להתאמת מדרסים אורתופדיים.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבאמצעות מדרסים אורתופדיים ניתן ליהנות מיכולת תנועה משופרת ומהפחתה משמעותית במידת החומרה של הכאבים הנלווים למחלה.

מדרסים אורתופדים בהתאמה אישית מסייעים לסובלים מדלקת מפרקים בכפות הרגליים

מדרסים אורתופדיים בהתאמה אישית יכולים לשנות באופן קיצוני את חלוקת המשקל של הגוף פשוט על ידי שינוי המנח של כף הרגל. לצד שינוי חלוקת העומס על האזורים השונים של כף הרגל ניתן להפחית את העומס מהמפרקים המודלקים ולחלק את משקל הגוף באופן כזה שאזורים אחרים יצטרכו לשאת במעמסה. כך ניתן להקל על האזור המודלק ולהימנע מגירוי שלו.

יש לציין שבעקבות ההתפתחות של הדלקת, צמיחת רקמת העצם והרס הסחוס, המבנה האנטומי של הרגליים משתנה. לאור זאת, ייתכן כי אפילו נעילת נעליים שהיו בעבר נוחות מאוד, תגרום לכאב רב. על מנת להתמודד עם השינויים האנטומיים בכפות הרגליים ניתן גם כן לעשות שימוש במדרסים.

להתחיל מוקדם ככל האפשר

דלקת ארתריטיס במפרקים בכפות הרגליים שמקורה בתהליכים ניווניים היא מחלה בעלת אופי פרוגרסיבי. המשמעות היא שללא טיפול המחלה נוטה להחמיר ולהיות קשה יותר עם הזמן. לאור זאת, ישנה חשיבות עליונה להגיש לחולים טיפול בשלב מוקדם ככל האפשר. השימוש המוקדם במדרסים מותאמים אישית והתחלה מוקדמת של שינוי חיובי באורח החיים מובילים להאטת קצב ההתקדמות של המחלה.

שימו לב – ללא טיפול, הדלקת יכולה להוביל להרס מוחלט של המפרק ולפגיעה תפקודית קשה. במקרים החמורים ביותר, אין מנוס מלבצע בשלב מסוים טיפול רדיקלי שכולל החלפת המפרק הלא מתפקד במפרק מלאכותי.

חשיבות ההתאמה האישית

ישנם חולים רבים הסובלים מדלקת מפרקים בכפות הרגליים שמאמינים שעל ידי רכישה של רפידות בולמות זעזועים יוכלו ליהנות מכל היתרונות שמציעים המדרסים האורתופדיים המותאמים אישית מצד אחד ולחסוך כסף רב מצד שני. ברצוננו לבשר לכם שמדובר בטעות גורפת ואף מסוכנת.סימן קריאה

על מנת ליהנות מהיתרונות של המדרסים המודרניים חשוב מאוד לגשת להתאמה אישית של מדרסים וזאת כיוון שלכל כף רגל ישנו מבנה אנטומי ייחודי הדורש את ההתייחסות המתאימה. שימוש במדרס לא מתאים עלול בהחלט להביא להחמרת הבעיה ולגרום לכאבים מיותרים.

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!