יבלות חוזרות בכף הרגל: כדאי לכם לרכוש מדרסים!

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

יבלות בכף הרגל וטיפול בעזרת מדרסים

השימוש במדרסים לטיפול במגוון בעיות בריאותיות הופך לפופולארי יותר משנה לשנה וזאת לאור ריבוי המחקרים הקליניים המצטברים בנוגע ליעילות של המדרסים בטיפול במגוון רחב ביותר של בעיות הקשורות לכפות הרגליים.

בין היתר, מדובר על בעיות בגיד אכילס, בעקב הרגל, ברקמת החיתולית הכפית, באצבעות כפות הרגליים, ברצועות הקרסול ועוד.

חלק ניכר מהבעיות בכפות הרגליים נובעות כתוצאה מחלוקה לא נכונה של עומס הגוף על הרגליים ולפיכך על ידי שימוש במדרסים שמסוגלים לשנות את חלוקת העומס, ניתן למנוע חלק ניכר מהבעיות הפוטנציאליות. באופן דומה, לאחר שנגרם כבר נזק לאזור מסוים בכף הרגל, ניתן להתאים למטופל מדרסים במטרה להפחית את העומס על האזור הפגוע כדי לאפשר לו להחלים ללא הפרעה.

בלימת זעזועים באמצעות מדרסים אורתופדים מותאמים אישית

חשוב להבין שבכל צעד וצעד מופעלים על כפות הרגליים עומסים גדולים וכאשר אנו מבצעים פעילות גופנית בדגש על פעילות שמצריכה מאתנו לקפוץ או לזנק, עומסים אלו גדולים במיוחד. קביעה זו נכונה אף למערכת היציבה ושריר השלד התומכים בגוף במהלך הפעילות. כמו כן כדאי לציין בהקשר זה כי גיד אכילס צריך לשאת במהלך הנחיתה של הגוף על הקרקע בזמן הריצה עומסים שמגיעים לעד פי 12 ממשקל הגוף של המתאמן.

העומסים והזעזועים עלולים להוביל למגוון רחב ביותר של פציעות מצד אחד ולהחמרה של פציעות מצד שני. גם כאן ניתן לראות כי השימוש במדרסים עשוי להועיל מאוד לבריאות המטופלים וזאת כיוון שחלק ניכר מהמדרסים משמשים כבולמי זעזועים איכותיים.

טיפול בבעיות אנטומיות באמצעות מדרסים

ישנו מגוון רחב ביותר של בעיות אנטומיות שעלולות להופיע בכף הרגל. במקרים מסוימים מדובר על שברי הליכה, במקרים אחרים מדובר על דלקות מפרקים שהביאו לעיוות של עצמות אצבעות כף הרגל ועוד. בכל אחד ואחד מהמצבים האלו, המבנה הלא שגרתי של הרגל גורם לשינוי היציבה, להפעלה של מערכות פיצוי פיזיולוגיות וללא התייחסות מתאימה עלול להוביל למגוון רחב של בעיות בריאותיות, החל מכאבי גב וכלה בנזקים בלתי הפיכים לחלקי הרגל השונים.מדרסים

על ידי ביצוע אבחון מקיף ויסודי והתאמה אישית של מדרסים אורתופדיים בהתאם לפתולוגיה הספציפית ממנה סובל המטופל, ניתן להתייחס לכל בעיה ובעיה בנפרד, להפחית את העומס מהאזור הבעייתי, לתקן את המנח הלא תקין של הרגל ולהשיב לגוף את האיזון שאבד לו מבחינת היציבה.

במילים אחרות, בעזרת מדרסים ניתן לשפר את האחיזה של הרגל בנעל, להשפיע על מערכת היציבה כולה ולתרום להפחתת הסיכון להחמרה של הנזק האנטומי הקיים.

מדרסים: לכל החיים

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמדרסים מיועדים לטפל בעיקר בבעיות כרוניות. כמו כן מאחר והשימוש במדרסים מיועד למנוע התפתחות של מגוון פתולוגיות בכפות הרגליים, הרי שאין מנוס מלהמשיך לעשות במדרסים שימוש כל זמן שמעוניינים להמשיך למנוע את הפתולוגיות השונות.

עם זאת, בניגוד לטיפולים שמרניים פחות כמו למשל טיפולים תרופתיים או כירורגיים, הטיפול שכרוך בשימוש במדרסים אינו גורם לתופעות לוואי שליליות, אינו גורם לאי נוחות או לכאב ואינו מסוכן בשום צורה או אופן. להיפך, המטופלים שעושים שימוש במדרסים מדווחים על איכות חיים גבוהה יותר, ביטחון גבוה יותר בתנועה ושיפור ביציבה.מדרס

חשוב לציין שבמידה ומדובר על מדרסים שהותאמו לילדים קטנים או מתבגרים, הרי שישנה חשיבות עליונה לבצע בדיקות אבחון תקופתיות במטרה לבדוק האם המדרסים אכן מתאימים למבנה האנטומי של כפות הרגליים וזאת כיוון שלאורך ההתבגרות המבנה והממדים של כפות הרגליים משתנים. כדאי לדעת כי שימוש במדרס שאינו מותאם באופן מושלם לכף הרגל של המטופל עלול להוביל לנזק חמור יותר.

כיצד ניתן להתאים מדרסים באופן המושלם לכף הרגל של המטופל?

קיימות טכניקות רבות ביותר בתחום הייצור של המדרסים, החל מטכניקות מסורתיות בהן מייצרים יציקת גבס של כפות רגלי המטופל וכלה בטכניקות חדשניות הכרוכות בשימוש במערכות מחשוב. בכל מקרה, התאמה אישית עדיפה עשרת מונים משימוש ברפידות או מדרסים גנריים שמיוצרים באופן תעשייתי.

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!