ססאמואידיטיס – טיפול בעזרת מדרסים

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

מדרסים לדלקת במערכת הססמואיד

מערכת הססאמואיד היא מערכת של עצמות הממוקמות במפרקים השונים של הגוף כשבין היתר מדובר על עצמות שממוקמות במפרק כף היד, במפרק הברך ובכף הרגל.

המונח ססאמואידיטיס מתאר מצבים שבהם מתפתחת דלקת בחלקה הקדמי של כף הרגל. החלק הקדמי של כף הרגל נושא משקל רב במהלך ההליכה או במהלך העיסוק בפעילויות ספורטיביות ולפיכך הוא נחשב לאזור מועד לפורענות מבחינת התפתחות דלקת.

למעשה במהלך כל צעד וצעד, האזור שבו מתחברות עצמות האצבעות בכף הרגל לעצמות הנקראות מטטרזל, צריך לעמוד בעומסים גבוהים ביותר כיוון שכמחצית ממשקל הגוף מונחת עליו במהלך הדריכה על הרגל. במצבים בהם העומס על עצמות הססאמואיד רב מדי או שאינו מותאם ליכולות הגוף, עלולה להתפתח במקום דלקת שללא טיפול או התייחסות עלולה לגרום לכאבים חמורים ביותר ולאובדן היכולת לדרוך על הרגל הפגועה.

במקרים מסוימים הכאב הופך לכרוני ומורגש בכל רגע נתון ובמקרים אחרים הכאב מורגש רק בזמן הדריכה על הרגל. עם זאת, גם במקרים שבהם הכאב מורגש בכל רגע נתון, מידת החומרה שלו נעשית גבוהה יותר בזמן ההליכה. תופעה זו שכיחה בעיקר בקרב אתלטים צעירים אם כי היא יכולה לפגוע גם באנשים מבוגרים יחסית בעקבות עיסוק בפעילות ספורטיבית באופן לא מותאם.

ססאמואידיטיס: מניעה באמצעות מדרסים

הדלקת במערכת הססאמואיד מתפתחת ברוב המקרים בעקבות פעילות ספורטיבית לא מותאמת אך גם מעידה, פציעה פיזית של העצמות ואף נעילה של נעלי עקב לאורך זמן עלולות לגרום להתפתחות של הדלקת. כדי להפחית את הסיכוי להתפתחות של דלקת בעצמות הממוקמות בקדמת כף הרגל חשוב ביותר לדאוג להתאמת מדרסים באופן אישי.כף רגל

הנחיה זו מתאימה לכל אדם העוסק בפעילות ספורטיבית בין אם באופן חובבני ובין אם באופן מקצועי בדגש על אנשים הסובלים מנטייה משפחתית לסבול מהתופעה. לאחר שהדלקת מתחילה להתפתח ובמיוחד במקרים בהם כבר נגרם נזק לעצמות כף הרגל, קשה מאוד להחזיר את הגלגל לאחור. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבכל פעם שהחולה דורך על הרגל, העומס המופעל על האזור גורם להחמרה של המצב.

לפיכך, הדרך החכמה ביותר לטפל בתופעה היא פשוט על ידי מניעה שלה. כמו כן מומלץ מאוד להקפיד על כללי התנהגות למניעת דלקת במערכת הססאמואיד. בין היתר מומלץ להימנע מהפעלת עומס רב מדי על חלקה הקדמי של כף הרגל, להימנע מביצוע פעילויות ספורטיביות שאינן מותאמות ליכולות הגוף, להימנע מנעילת נעלי עקב גבוהות מדי היוצרות לחץ מוגזם על חלקה הקדמי של כף הרגל ועוד.

ססאמואידיטיס: טיפול במדרסים

הדלקת יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של דרגות חומרה. לפיכך, לכל מטופל ומטופל יש להתאים את הטיפול באופן אישי. במקרים הקלים ביותר ניתן לטפל פשוט על ידי הימנעות מביצוע פעילות גופנית למשך מספר שבועות ועל ידי הנחה של קומפרסים קרים על האזור הכואב.

במקרים החמורים יותר ניתן יהיה לקבע את הרגל ואף להתחיל בטיפולי פיזיותרפיה ובמתן תרופות נוגדות דלקת ובמקרים החמורים ביותר, ייתכן אף שלא יהיה מנוס מלבצע ניתוח באזור על מנת לתקן את הנזק שנגרם. טיפול בגישה שמרנית או טיפול רדיקלי כרוכים בשילוב התאמה של מדרסים באופן אישי למטופל.

התאמה של מדרסים באופן אישי יכולה לסייע לחלוקה שונה של העומסים המופעלים על כף הרגל. באופן כזה ניתן להקל על האזור המודלק ולסייע לו להחלים. מדרסים מותאמים אישית יכולים לשנות גם כן את המנח של כף הרגל בתוך הנעל ולספק לחלקים השונים את התמיכה שהם זקוקים לה.מדרסים

בנוסף לכל זה, כיום ניתן לייצר מדרסים בהתאמה אישית שיש בכוחם להפחית את מידת הזעזועים שסופגות עצמות כף הרגל וכף להפוך כל צעד לחלק יותר. שימוש במדרסים בהתאמה אישית מהווה נכון להיום חלק בלתי נפרד משגרת הטיפולים בחולי ססאמואידיטיס שכן מדרסים אורתופדיים מסייעים לזרז את תהליך ההחלמה ומונעים את המשך ההתפשטות וההחמרה של הדלקת.

במידה ואתם סובלים מססאמואידיטיס, פנו לרופא האורתופד המטפל בכם והתעניינו בקשר לאפשרות של התאמת מדרסים אורתופדיים. כך תוכלו לחזור לאיתנכם מוקדם יותר וליהנות מהפחתה במידת החומרה של הכאבים.

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!