מהם היתרונות הבריאותיים של נעליים אורטופדיות?

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

חשיבות התאמת נעל אורטופדית

נעל אורטופדית היא הגדרת מטרייה למגוון רחב ביותר של נעליים המיועדות לאנשים הסובלים ממגוון בעיות אורטופדיות שמקורן בכפות הרגליים.

מאחר וכל בעיה דורשת התייחסות טיפולית אחרת, הרי שישנה חשיבות עליונה להתאים את הנעל האורטופדית לבעיה ממנה סובל המטופל.

כמו כן ישנה חשיבות רבה להתאמה בין המבנה האנטומי הייחודי של כף רגל המטופל לנעל וזאת כיוון שלכל רגל ישנו מבנה אנטומי שונה.

לנעליים אורטופדיות יכולת להקל על הסובלים ממגוון בעיות אורטופדיות כמו למשל פלטפוס, נקעים חוזרים בקרסוליים, הלוקס ולגוס, קשת גבוהה, ציפורן חודרנית, פריצת דיסק, בלט דיסק ועוד מגוון של בעיות אחרות.

נעליים אורטופדיות: היום העיצוב התקדם

מאחר והתפקיד של הנעליים האורטופדיות הוא להביא לשיפור במנח של כף הרגל בהתאם למצבו של המטופל, הרי שבעבר העיצוב של הנעליים האורטופדיות הופלה לרעה על חשבון הפונקציה התרפויטית שלהן.

החדשות הטובות הן שכיום, עם ההתקדמות של הטכנולוגיה ועם העלייה במודעות לחשיבות שבעיצוב הנאה, ניתן להשיג מגוון רחב בצורה בלתי רגילה של נעליים אורטופדיות לרבות נעליים אורטופדיות המיוצרות ברמה מתקדמת ובנוחות מקסימלית.

העקרונות המשותפים לנעליים האורטופדיות

קיימים מספר קווי יסוד המשותפים לכל הסוגים הרבים והמגוונים של הנעליים האורטופדיות. בין היתר מדובר על האלמנטים הבאים:

שינוי מנח כף הרגל

העיקרון הבסיסי לפיו פועלות הנעליים האורטופדיות מושתת על שינוי של מנח הרגל. שינוי המנח של כף הרגל מוביל לחלוקה שונה של עומס משקל הגוף המופעל על האזורים השונים בכף הרגל. באופן כזה ניתן להפחית את העומסים המופעלים על האזורים שסובלים מדלקת, יבלות ועוד.

בלימת זעזועים משופרת

אלמנט נוסף המשותף לנעליים האורטופדיות הוא היכולת המשופרת של בלימת הזעזועים. החומרים מהם מיוצרות הנעליים מסייעים לשיפור בלימת הזעזועים וכך מופחת העומס לא רק מכפות הרגליים אלא מכל מערכת היציבה כולה לרבות שרירי הגב ועמוד השדרה.

לרגליים מגיע לנשום – הנעליים האורטופדיות מיוצרות מחומרים המאפשרים לרגל לנשום, ובעלות פתחי איוורור מיוחדים. העיצוב של הנעלים האורטופדיות והחומרים מהם מיוצרות הנעליים האורטופדיות מביאים לכך שלא מצטבר חום רב מדי בתוך הנעל.

משקל נמוך – הנעליים האורטופדיות הן לרוב נעליים קלות מאוד שכמעט ואינן מורגשות בזמן הנעילה וזאת על מנת להפחית מהעומס המופעל על הרגל בזמן ההליכה.

איך לבחור בנעליים אורטופדיות מתאימות?

חשוב מאוד לציין כי שוק הנעליים האורטופדיות בישראל הוא שוק פרוץ. המשמעות היא שכל יצרן יכול לפרסם את הנעליים שלו כנעליים אורטופדיות. מאחר ותיוג של נעליים כנעליים אורטופדיות מביא להקפצה של המחיר באופן אוטומטי, הרי שחשוב להיזהר ממוצרים שמשווקים כמוצרים אורטופדיים במרמה.

על מנת לדעת האם המוצר שאתם מתעניינים לגביו הוא אכן מוצר בעל תכונות תרפויטיות ועל מנת להתאים את הנעל האורטופדית למבנה הרגל שלכם ולבעיה ממנה אתם סובלים, ישנה חשיבות עליונה להתייעץ על כך עם אורטופד מומחה לפני הרכישה.

שימוש במדרסים בנעליים אורטופדיות

במקרים רבים אין די בשימוש בנעליים האורטופדיות וישנו צורך להוסיף לטיפול גם מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית. השימוש במדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית בנוסף לנעליים האורטופדיות יכול להוביל לאפקט סינרגטימדרסים עוצמתי במיוחד מבחינה טיפולית. גם כאן, ישנה חשיבות להתייעצות עם אורטופד מומחה על מנת להבין האם אתם זקוקים להתאמה של מדרסים.

 

ראו גם:

מדרסים לחולים בדלקת מפרקים שגרונית

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!