טיפול בעזרת מדרסים – לשגרת חיים בריאה יותר!

הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
תפסיקו לסבול! השאירו פרטים עכשיו ותוך זמן קצר המדרסים יהיו אצלכם!

מדרסים - למען הבריאות שלכםהשימוש במדרסים אורתופדיים לטיפול במגוון רחב של בעיות בריאותיות הולך ונהיה נפוץ ביותר בשנים האחרונות וזאת הודות לריבוי המחקרים הקליניים התומכים בכך שהטיפול באמצעות מדרסים יעיל ביותר עבור חולים הסובלים מבעיות שונות בכפות הרגליים.

הטיפול בעזרת מדרסים מתבצע באמצעות מדרסים שמותאמים למטופל באופן אישי כשבראש ובראשונה המדרסים צריכים להתאים לסוג הפתולוגיה ממנה סובל המטופל וזאת כיוון שכל פתולוגיה מצריכה התייחסות טיפולית אחרת. כך למשל מדרס שמיוצר עבור אדם הסובל מכף רגל שטוחה, שונה באופן מהותי ממדרס שמטרתו לטפל בדלקת מפרקים בבהונות הרגליים.

בנוסף לכך, המדרסים צריכים להתאים למבנה האנטומי של המטופל באופן המושלם ביותר. לכל כף רגל יש מבנה אנטומי שונה ולפיכך המדרסים האורתופדיים הם אישיים ולא ניתנים להעברה.

במקרים מסוימים, בעיקר בילדים ומתבגרים, ישנו צורך להחליף אחת לתקופה מסוימת את המדרסים במדרסים גדולים יותר. שימוש במדרס לא מתאים עלול להוביל להחמרת הבעיה הקיימת ולהתפתחות של בעיות חדשות, קחו זאת לתשומת לבכם.

כיצד מטפלים המדרסים בבעיות בכפות הרגליים?

חלק ניכר מהבעיות הקשורות לכפות הרגליים מתפתחות בעקבות מצבים שבהם קיימת חלוקת משקל לא נכונה על פני כף הרגל. בעקבות כך אחד האזורים נאלץ לשאת ברוב משקל הגוף בעוד שאזורים אחרים נותרים במנוחה.

על מנת לטפל במצבים אלו יש לדאוג לכך שהאזור ש"עבד קשה מדי", יזכה למנוחה לה הוא ראוי. על ידי שימוש במדרסים מתאימים, ניתן לשנות את המנח של כף הרגל ולשנות לחלוטין את חלוקת העומס המופעל על האזורים השונים בכף הרגל.רגליים

כמו כן חלק מהבעיות קשורות לבלימת זעזועים לא איכותית. הודות לחומרים המודרניים בהם נעשה שימוש בתעשיית המדרסים המותאמים אישית, ניתן ליהנות מבלימת זעזועים משופרת ללא כל קושי.

בנוסף לכל האמור לעיל, מדרסים אורתופדיים יכולים לסייע למשל לחולי סוכרת שסובלים מבעיות של חוסר תחושה או בעיות של חוסר יכולת להזיע ברגליים על ידי הפחתת החום שנצבר בנעל.

השימוש במדרסים מתאים גם עבור מטופלים שסובלים מפגמים אנטומיים בכפות הרגליים כשבין היתר מדובר על חולים לאחר כריתה חלקית של כף הרגל, אנשים שסובלים מפלטפוס ועוד. המדרס האורתופדי יכול לפצות על הפגם, לתמוך באזורים הפגועים בכף הרגל, להעניק לרגל הפגועה אחיזה יותר טובה בנעל למניעת נפילות ועוד.

האם בכלל יש צורך במדרסים?

מפאת קוצר היריעה לא נגענו בכל המצבים הרפואיים שבהם ניתן לעשות שימוש במדרסים. אי לכך, על מנת לדעת האם אתם זקוקים למדרסים או לא, באפשרותכם לפנות לאורתופד מומחה לצורך בדיקת העניין תוך מתן עדיפות לאורתופד שמתמחה בבעיות בכפות הרגליים. רבים לא מודעים לכך, אבל המדרסים לא מתאימים רק עבור אנשים הסובלים מבעיה חמורה.

למעשה כיום נהוג לעשות שימוש במדרסים גם כטיפול מונע. עם זאת, לא כל אחד ואחת זקוקים לטיפול מונע שכן הטיפול המונע מיועד בעיקר עבור אנשים שנמצאים בקבוצת סיכון מסוימת. גם בכל הקשור לשימוש במדרסים לצורך מניעת בעיות עתידיות – מומלץ להתייעץ בנוגע לעניין עם אורתופד.

כמה זמן נמשך הטיפול?

הטיפול בעזרת מדרסים הוא לא טיפול חד פעמי כי אם טיפול מתמשך כשלמעשה יש להמשיך ולעשות שימוש במדרסים למשך כל החיים.

חשוב להבין כי המדרסים לא באים ברוב המקרים לרפא את הבעיה אלא רק להקל על החולה להתמודד עמה ולהפחית את הסיכון להחמרה או לסיבוכים עתידיים. כך למשל מדרס אורתופדי שמותאם לאדם הסובל מדפורמציות בכף רגל – שטוחה או קריסה של הקשת האורכית החיצונית, לא יקום בוקר אחד ויגלה כי מבנה כף הרגל שלו השתנה.סימן שאלה

עם זאת, המדרס שמותאם עבור אותו אדם בהחלט יכול למנוע החמרה של המצב, כאבי גב, דלקות באזור העקב ועוד. באופן דומה, אדם הסובל מדלקת מפרקים לאו דווקא יזכה להיפטר מהדלקת בעקבות השימוש במדרסים, אבל המדרסים בהחלט יאפשרו לו ליהנות מהפחתה במידת החומרה של הכאב ומהיכולת לדרוך על הרגל.

עבור רבים בקרב הציבור הרחב המחשבה על טיפול שיש להמשיך לקבל כל החיים לא נשמעת אטרקטיבית במיוחד, אך בניגוד לטיפול תרופתי, הטיפול בעזרת מדרסים לא כרוך בתופעות לוואי, אי נעימות, סיבוכים או סיכונים ולכן לא מדובר על בשורה שלילית בשום צורה או אופן.

Picture of יוסי סוויסה

יוסי סוויסה

יוסי סוויסה מנהל ומייסד הפורטל הישראלי למדרסים. המפורטל המקיף והמקצועי ביותר בתחום המדרסים, כל מה שרציתם לדעת על מדרסים במקום אחד.

אהבתם? שתפו!
הפתרון נמצא במרחק נגיעה! השאירו פרטים עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!